Uncategorized

Top 5: Najkrajšie ostrovy v Taliansku

Hoci Taliansko nemá takú bohatú úrodu ostrovov ako Grécko, ktoré ich má okolo 6 tisíc, aj medzi talianskymi ostrovmi nájdete skutočné klenoty, ktoré nieže stoja za návštevu, ale stoja za to, aby ste sa do nich zamilovali a požiadali ich o ruku. Ktoré ostrovy z tých 365, ktoré na území Talianska nájdete, patria medzi absolútne skvosty?

shutterstock_79973056

Elba

Najväčší ostrov v Toskánsku je známy aj vďaka tomu, že sa stal Napoleonovým domovom počas jeho exilu. Elba je skvelý ostrov, ak ste sa rozhodli pre aktívnu dovolenku – krištáľovo čisté more poteší všetkých potápačov, veterné pláže windsurfistov a kopce všetkých milovníkov cyklistiky. Ak k tomu všetkému zbožňujete aj kvalitné víno, Elbu si zamilujete.

Procida

Menej známym, no o to čarovnejším ostrovom je Procida. Maličký ostrov pri Neapole je výnimočný svojimi nepoškvrnený plážami, roztomilými pastelovými domami a rybárskymi prístavmi. Procida sa vďaka svojmu nemainstreamovému vzhľadu objavila aj v niekoľkých filmoch, napríklad v hollywoodskom filme Talentovaný pán Ripley. Ak chcete skĺbiť krásnu architektúru s ešte krajšími plážami, tu ste na správnom mieste.

Sardínia

Sardínia je po Sicílii druhý najväčší ostrov Talianska a zároveň aj Stredozemného mora. Za svoj domov si ju vybrali napríklad sv. Peter či Archimedes a okrem nich aj známe hollywoodske celebrity. Medzi najkrajšie časti Sardínie patrí Costa Smeralda, La Maddalena či mestečká ako Porto Cervo alebo aj hlavné mesto ostrova Cagliari. Nájdete tu však aj prírodné skvosty, napríklad najväčší kaňon v Európe – Gola di Gorropu.

Lampedusa

Ostrov Lampedusa je obľúbený hlavne vďaka svojim bielym plážiam, krištáľovej vode a neskrotnej prírode. Jedným z najkrajších miest, ktoré tu môžete navštíviť je Spiaggia dei Conigli, ktorá je vyhlásená za prírodnú pamiatku. Skalnaté útesy, biely piesok a tyrkysové more sa postarajú o to, aby ste si to tu zamilovali.

Sicília

Najväčší ostrov v Taliansku a aj v celom stredozemnom mori. Už po príchode vás dostane neuveriteľná čarovná vôňa citrusov, olivovníkov a sviežeho morského vzduchu. Medzi najobľúbenejšie mestečká patrí Trapani, Syrakúzy, San Vito lo Capo či hlavné mesto Palermo. Sícilia je ostrov plný slnka, krásnych pláží a jedinečnej atmosféry. Rodisko mafie vás dostane. Pripravte si už teraz snubný prsteň.

Leave a Comment