Praktické tipy

Tipy, ako zväčšiť efektivitu v práci

Zoznamka

Máte pocit, že nevládzete? Dolieha na vás toto sychravé jesenno- zimné počasie? Skúste sa držať týchto skvelých praktických overených typov a uvidíte, že budete v práci efektívnejší ako nikdy doteraz.

Zoznamka

Doprajte si chutné raňajky

V žiadnom prípade nevynechávajte raňajky. Raňajky sú dôležité jedlo počas celého dňa. Dokážu nás nakopnúť do celého dňa. Ak neraňajkujete, snažte sa v čo najkratšej dobe začať aj na úkor toho, že budete vstávať skôr. Ak nemáte chuť pripravovať žiadne zložité raňajky, doprajte si ovocia. Odporúčame vám si ešte večer pred spánkom prichystať misku plnú zdravého ovocia. Ovocie ma v sebe množstvo vitamínov, ktoré nielenže ochránia náš imunitný systém, ale aj zabránia vzniku únavy.

Nepite hektolitre kávy

Mnohí stále dúfajú, že ak si dajú ráno aspoň dve dvojdecové kávy, budú v práci makať ako včeličky. Nepite zbytočne veľké množstvo kávy a radšej si dajte záležať na výbere kvalitnej kávy. Nie je káva ako káva. Doprajte si dúšok dobrej kávy a nielenže sa zahrejete, ale si aj dobijete energiu a budete efektívnejší.

Nenechajte sa roztylovať

V práci by sa malo pracovať. Staré známe slová ale mnohí z nás v čiastočnej miere ignorujú. Môžete si občas spraviť prestávku na kávu, dať si niečo na zahryznutie, ale dôležité je, aby ste sa nenechali rozptylovať počas toho, ako sa sústredíte na prácu. Keď vám pípne správa zo sociálnej siete alebo sms, pozrite si ju až cez prestávku. Súkromné záležitosti sa neriešia v práci. Znižujú totiž vašu efektivitu a zbytočne vám predlžujú čas, za ktorý by ste mali stihnúť určitý pracovný výkon. Nikto nechce predsa svoju prácu robiť dlhšie, ako má určené.

Upravte si pracovné prostredie

V práci nedokážete byť efektívny, ak máte na stole a v jeho okolí neporiadok. Upravte si preto svoje okolie a uvidíte, že efektívnosť začne stúpať. Určite sa vám bude lepšie pracovať na krásne upratanom stole, čistej kancelárii a v pravidelne vetranom ovzduší.

Leave a Comment