Auto-moto Komerčné články Praktické tipy

Tipy ako jazdiť v zime

Najmä v zime je potrebné, aby vodiči prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam, stavu vozovky a v neposlednom rade aj svojim vodičským schopnostiam a skúsenostiam. Prečítajte si naše tipy ako jazdiť v zime, aby ste neohrozili zdravie seba, ani ostatných.

Plánujte v predstihu, nikam sa neponáhľajte a buďte pripravení

Myslite na to, že jazda cez zimu je odlišná, než počas iných ročných období. Pred samotnou jazdou by ste si mali  vymedziť čas na prípravu auta. Odstráňte zo strechy a z kapoty sneh, ľad a vyčistite si okná, svetlá a spätné zrkadlá.

Ešte predtým, než nastúpite do auta si starostlivo naplánujte cestu. Pomôcť vám v tom môže nespočetné množstvo už existujúcich aplikácií, ktoré vám dajú aj také informácie ako je počasie, prípadne stav premávky a tým pádom vás nič neprekvapí. S úspešným hľadaním a dosiahnutím cieľa vašej jazdy vám pomôže aj navigácia v automobile Opel Crossland.

Na jazdu si pripravte viac času, než by ste obvykle potrebovali. Pomalá jazda vám dáva viac času na venovanie pozornosti všetkému čo sa deje vo vašom okolí a taktiež viac času na reakcie na meniace sa situácie.

Keď ste už na ceste…

Dlhšia brzdná dráha počas jazdy v zimných, snehových podmienkach je niečo na čo by ste nikdy nemali zabudnúť. Snažte sa preto si udržiavať bezpečnú a dostatočnú (dalo by sa povedať až veľkú – 10-násobok bežnej) vzdialenosť medzi vozidlom pred vami. Opel Astra vám s jeho automatickým núdzovým brzdením pomôže napríklad v situácii, ak by ste si náhodou nevšimli auto pred vami. Podľa aktuálneho počasia si nezabúdajte zapnúť vhodné osvetlenie.

Kde môžu nastať najväčšie komplikácie: jazda po ľade a snehu

Ľad a sneh môže znižovať kontrolu nad vaším vozidlom. Sada dobrých zimných pneumatík vám pomôže k bezpečnejšiemu a predvídateľnejšiemu brzdeniu, akcelerácii a celkovo šoférovaní v zimných podmienkach. Opel Grandland s optimálnym záberom kolies bez ohľadu na typ povrchu vám dopomôže k bezpečnejšej jazde na rôznych povrchoch, vrátane snehu. Záleží však aj na ľudskom faktore, preto všetko vykonávajte pomaly a s citom – ako pridávanie, tak aj preraďovanie a najmä brzdenie.

Leave a Comment