Komerčné články Praktické tipy

Klasický vonkajší bazén verzus celoročný Swim Spa

Že plávanie v zime je len pre otužilých? V jazere možno áno. V celoročných bazénoch Swim Spa môžete plávať v príjemne teplej vode aj počas najchladnejších dní.

Klasický vonkajší bazén verzus celoročný Swim Spa

Keď sa povie celoročné kúpanie v teplej vode, väčšina ľudí si predstaví jacuzzi. Je to hlavne z dôvodu, že klasické bazény sú v našich zemepisných šírkach využiteľné maximálne dva mesiace v roku. Nadkryté bazény zvládnu o mesiac až dva naviac.

Hlavnou nevýhodou klasických murovaných, laminátových, keramických či nerezových bazénov je veľký objem vody a vysoké náklady na jej ohrev.

Klasické veľké bazény musia byť totiž dosť veľké, aby ste v nich mohli plnohodnotne plávať. 

Takisto len máloktoré vonkajšie bazény majú dobrú izoláciu, ktorá pomáha udržiavať stálu teplotu vody. Veď načo aj? Sú primárne určené na letné kúpanie a plávanie.

Prečo sa však limitovať, ak si môžete svoj obľúbený šport vychutnať po celý rok v pohodlí domova? Navyše so zabudovanou vírivkou ako bonusom.

Celoročné bazénySwim Spa majú dokonalú izoláciu posilnenú vlastným zabudovaným termokrytom. Náklady na ich prevádzku sú viac ako ekonomické – stačí zadať ďalší dátum využívania bazéna a ten si sám nastaví optimálnu teplotu vody na vami zadaný termín. Samozrejme so zreteľom na čo najnižšiu spotrebu energie.

Navyše, takýtobazén s protiprúdom Swim Spa má značne nižší objem vody ako bežné veľké plavecké, hoci aj domáce, bazény. Tepelné čerpadlo ohrieva menej vody a nižšie náklady sú tým pádom spojené aj s čistiacou chémiou.

Najväčšia výhoda Swim Spa: Univerzálnosť!

Nie každý v rodine musí byť fanúšikom plávania. No taká investícia ako je rodinný bazén, by mala vyhovovať každému jej členovi.

V celoročnom bazéne Swim Spa si každý nájde to svoje – plávanie, strečing alebo vodné cvičenia. Tí menej športovo založení si môžu vychutnať relax vo vírivke a počas horúcich letných dní sa v ňom môžete len tak osviežiť.

Nech už máte chuť na akúkoľvek aktivitu vo vode, Swim Spa vás určite nesklame.

Leave a Comment