Komerčné články Praktické tipy

Požičovňa Zeppelin: všetky stavebné stroje CAT, ktoré potrebujete

Nepotrebujete za stavebné stroje vysoliť majland a stačia vám tie použité? Zároveň by ste však radi používali najmodernejšie technológie a známu značku? Stavte na CAT stroje, ktoré sú na Slovensku veľmi rozšírené.

V požičovni Zeppelin nájdete všetko, čo sa vám môže zísť: bager, nakladač, dozér, či damper. Okrem toho je k dispozícii kompletná ponuka motorov a príslušenstva CAT.

Rýpadlo CAT

Tento stroj patrí bez debaty medzi základné stavebné stroje. Máte na výber z pásových alebo kolesových rýpadiel rôznych veľkostí a výkonov. Pásové rýpadlo využijete pri hĺbení, nakladaní, príprave terénu, kopaní základov, menších i väčších stavebných úpravách až po rozsiahle zemné a ťažobné práce. Môžete si zvoliť minirýpadlá od 1 do 9 ton, stredné s hmotnosťou 20 až 40 ton, či pásové rýpadlá nad 40 ton.

Kolesové rýpadlo zase oceníte najmä pri prekládke, práve vďaka jeho vysokej pohyblivosti a súčasne najvyššom výkone. Disponuje mimoriadne robustnou kabínou s hydraulickým zdvíhaním a s dutými profilmi, zaručujúcimi tuhosť proti krúteniu.

Nakladač CAT

Zvoliť si môžete spomedzi kolesových a pásových nakladačov, teleskopických manipulátorov. Potom je tu kategória čelných lopatových nakladačov s dvomi triedami – od 5 do 10 ton a od 18 do 35 ton.

Všetky disponujú vysokou efektívnosťou, všestrannosťou, silou a odolnosťou i prvotriednym ovládaním.

Ťažšia trieda nakladačov s množstvom technických vylepšení je určená na práce v lomoch a štrkovniach.

Dozér CAT

Dokáže vyvinúť vysokú rýchlosť vďaka hydrostatickému jazdnému pohonu a možnosti otáčania na mieste. Máte na výber pásové od 10 až po 35 ton alebo ešte ťažšie kolesové dozéry. Využijete ich k rozpojovaniu a presunu zeminy, zarovnávaniu terénu, planírovaniu a zhutňovaniu. Valce, kinematika a tvar radlice zaručujú vysoký stupeň zhutnenia a efektívny transport materiálu.

Dumper CAT

Kĺbové alebo pevné dumpre? Prvé z nich sa vďaka pohonu všetkých kolies, hydro-pneumatickému pérovaniu prednej nápravy s dlhým zdvihom a výkyvnému uloženiu zadných náprav hodia aj do náročného terénu.

Pevné dumpre sú skonštruované pre maximálnu prepravnú kapacitu. Majú nízko položené ťažisko a teda veľkú stabilitu počas jazdy aj počas vykladania v náročnom teréne. Špeciálnou výbavou je automatický retardér, zabraňujúci pretočeniu motora alebo systém sledovania produkcie.

Tieto základné stavebné stroje značky CAT a ešte mnohé iné nájdete v požičovni Zeppelin. Navštívte pobočky v Bratislave, Žiline či Košiciach a nechajte si poradiť pri výbere od odborníkov.

Leave a Comment