Komerčné články

Thajsko – exotická dovolenka za málo peňazí

V juhovýchodnej Ázii sa nachádza veľmi zaujímavá krajina plná kontrastov. V Thajsku nájdete chrámy so sochami Budhu z rýdzeho zlata aj chudobné štvrte, kde ľudia žijú na ulici. Nakúpite v ultramoderných nákupných centrách aj v polorozpadnutých tržniciach. Obstojné ubytovanie v Thajsku sa dá zohnať za 10 eur za noc, ale aj za mnohonásobne viac v luxusnom hoteli. Dovolenku môžete stráviť na exotických plážach alebo v tropickom pralese. Turisti vyhľadávajú Thajsko pre tropické podnebie, ale niektorí aj pre lacné prostitútky. Je to Krajina mnohých tvárí a nuda v Thajsku nehrozí.

shutterstock_46090885-326x235

Dlhé pobrežie Thajska omýva teplé azúrovo sfarbené more s množstvom pekných pieskových pláží. Pláže v Thajsku sú svetoznáme pre ich krásu a okolie. Dovolenka v Thajsku môže vyzerať rôzne. Môžete sa vyvaľovať na plážach ostrova Koh Lipe, potápať sa so žralokom obrovským v mori pri ostrove Koh Tao, vychutnávať si teplé Andamanské more na Krabi, oddávať sa thajským masážam v rezortoch na Koh Samui alebo sa zabávať na súostroví Phi Phi.

Návšteva historického mesta Ayuthaya, ktoré v minulosti patrilo medzi najväčšie mestá na Zemi, je celoživotným zážitkom. Thajské budhistické chrámy sú honosné a exteriéry aj interiéry sú zdobené zlatom. Ostrovy ponúkajú pekné rezorty, kde nájdete kľud ale aj zažijete veľa pekných okamihov. Národným športom je thajský box a trénuje sa tu takmer na každom rohu.

Pri plánovaní dovolenky v Thajsku treba myslieť na ročné obdobie, pretože nie vždy sa sem oplatí prísť. Počasie v Thajsku je premenlivé a v určitých mesiacoch je tu takzvané obdobie dažďov. Teploty sa síce celoročne držia na úrovni 28-35°C. Monzúny zasahujú krajinu najmä v mesiacoch júl až október. Vtedy nie sú ničím neobvyklým záplavy.

Miestni obyvatelia sú stále usmiaty a ochotní pomôcť. Thajsko je bezpečná krajina s peknou prírodou, teplým počasím a azúrovým morom.

Leave a Comment