Praktické tipy Zdravie

Buďte zdraví, nechajte sa inšpirovať našimi radami!

Pokrivkáva vám zdravie a radi by ste sa nechali inšpirovať radami od nás? Prinášame vám zopár rád, ktoré ozdravia vaše telo. Poradíme vám recept ako odstrániť bolesť brucha, ako odstrániť opuch nôh, poradíme vám liek na kĺby a prezradíme si aj tajomstvo o rastlinke, ktorá sa nachádza na jar aj na vašej záhradke. Pustíme sa do toho.

shutterstock_141856114

Ako odstrániť bolesť brucha?

Pravidelne vás bolieva brucho a už si neviete rady ? Poradíme vám niečo, čo vám zaručene zaberie na nepríjemné kŕčové bolesti brucha. Týmto zázrakom je cejlónska škorica, poprípade len obyčajná škorica. Škorica  okrem toho, že prehrieva organizmus, má aj stimulačné účinky na tráviaci systém. Vedeli ste o tom, že  tento zázrak pomáha pri hladkom pohybe potravy v črevách? Odteraz žiadne bolesti pri trávení potravy. Pravidelným popíjaním škoricového čaju si zabezpečíte pokojný žalúdok a zdravé trávenie. Jedna čajová lyžička do šálky vriacej vody a máte vystarané!

Ako odstrániť opuch na nohách?

Pravidelne vám opúchajú nohy, avšak nepoznáte žiaden liek, ktorý by vám pomohol? Nemusíte siahať po drahých mastičkách alebo tabletkách. Postačí vám koreň lopúcha, ktorý sa okrem zmiernenia opuchov na členkoch a lýtkach používa na prečistenie krvi. Koreň si môžete aplikovať na kožu. Stačí, keď si koreň lopúcha prikladáte na postihnuté miesta. Okrem toho môžete koreň lopúcha používať aj vnútornou formou – vypitím čaju.

Ako odstrániť bolesť kĺbov?

Bolia vás kĺby? Môže to byť spôsobené kryštalizáciou kyseliny močovej vo vašich kĺboch. Kyselina močová je nebezpečná. Okrem bolesti kĺbov spôsobuje aj dnu. Odporúčame vám pravidelne si robievať kokteil z dvoch plátkov zeleru, jednej uhorky, polovice citrónu a malinkého kúsku zázvoru. Vynikajúci kokteil. Vyskúšajte aj vy!

Rastlinka, ktorá pôsobí blahodarne pre váš organizmus

Rastlinka, ktorá obsahuje vitamín B6, tiamín, riboflavín, vitamín C, železo, vápnik a mnohé ďalšie. Čo to je za rastlinka? Prezradíme vám, kvitne na jar a pri pohľade na vašu záhradku ju ihneď zbadáte. Je to krásna žltá púpava, ktorá je liekom naozaj na všetko. Vynikajúci je čaj z púpavy. Pripravuje sa z koreňa, ktorý použijete buď sušený alebo čerstvý najemno nakrájaný. Zalejete ho vriacou vodou a necháte vylúhovať.  Na čo je dobrý tento čaj z púpavy? Pomáha zabíjať rakovinotvorné bunky. Neváhajte a popíjajte ho v pravidelných intervaloch. Prevencia je vždy dobrá.

Leave a Comment