Praktické tipy

Televízia vo vašom mobilnom zariadení vás bude sprevádzať kdekoľvek sa nachádzate

V súčasnosti je skôr trendom nepozerať televíziu iba na veľkej obrazovke, ale aj na menších zariadeniach. Ide o vcelku pochopiteľný trend vyplývajúci z neustále sa rozširujúcich technologických možností. Každý televízny divák si tak príde na svoje a nemusí byť pritom odkázaný na to, čo by chceli pozerať ostatní. Pozreli sme sa ako to celé funguje a koľko zaplatíte za túto vymoženosť.

Aby ste nás nechápali zle – nejde o to, že by sa teraz domácnosti vzdali veľkej obrazovky, ktorá kraľuje v každej obývačke, to nie. Len vám chceme naznačiť, že ak sa náhodou  nenachádzate práve doma (ste v práci, na cestách, dovolenke, skrátka mimo obývačky), žiadny film, žiadne športové podujatie, ani žiadna telenovela vám nemusí nutne uniknúť.

Stačí si len zakúpiť za pár eur príslušnú službu (napr. nová Swan GO) v podobe mobilnej aplikácie a môžete “frčať” naplno. Od toho momentu ste v spojení s dostačujúcou paletou televíznych staníc, ktoré môžete pozerať na ľubovoľnom mobilnom zariadení.

Využijete každé zariadenie, ktoré vlastníte

Poskytovatelia mobilného signálu umožňujú využívať tri mobilné zariadenia súčasne. To znamená, že si v príslušnej aplikácii určíte zariadenia podľa vlastného uváženia, priradíte im heslá a hotovo. Veľkou výhodou takto nastaveného systému je možnosť si pozrieť ten istý televízny program vždy na inom vami zvolenom zariadení.

Napríklad počas cesty zo školy začnete v autobuse pozerať na mobile nejaký film. Pred vystúpením na zastávke  film stopnete a po príchode domov si ho dopozeráte na tablete alebo televízií. Praktické, však?

V televíznom archíve si uložte rozpozeraný program

Táto vymoženosť súvisí s televíznym archívom ako súčasťou mobilnej aplikácie. Práve v ňom si môžete dopozerať predtým sledovaný televízny program. Aby ste v tom nemali chaos, archív si pamätá vami prezerané relácie podľa doby, žánru a druhu mobilného zariadenia. To je veľmi praktické, pretože ak mobilnú televíziu využíva viacero ľudí, každý z nich sa hocikedy môže vrátiť k tomu svojmu programu.

Koľko dní zachová archív rozpozeraný televízny program, tak to je u každého mobilného operátora individuálne. Zvyčajne ide ale o dobu siedmich dní, čo je podľa nás úplne dostačujúce.

Ovládanie mobilnej aplikácie je prívetivé pre každého

Ovládanie aplikácie mobilnej televízie  je naozaj prívetivé k užívateľom. Je intuitívne a nemali by ste teda mať žiadny problém pri jeho obsluhe. Vyberiete si z ponukového menu konkrétnu reláciu do vami zvoleného zariadenia a hotovo.

Ale predsa len, jednu takú malú výhradu môžu vzniesť majitelia väčších, rozmernejších prstov. To zvyčajne spôsobuje ťažkosti, no na druhej strane pár sekúnd navyše nepredstavuje nič mimoriadne. Mobilná aplikácia pracuje ako pod systémami iOS a Android, tak aj pod Windovs Phone.

Kvalita prezerania závisí od veľkosti obrazovky

A čo kvalita televízneho prenosu na vašom mobilnom zariadení? Pokiaľ pozeráte niečo na mobilnom telefóne s päť  až osempalcovou obrazovkou nič vás trápiť nemusí. Aj keby ste mali zrak ako jastrab, na mobile vám bude vyhovovať akékoľvek rozlíšenie. Či vysokej, strednej alebo nízkej kvality.

Akonáhle však streamujete to, čo pozeráte (napríklad do veľkého televízora), tam sa už prejavia nejaké tie obmedzenia. Niekedy obraz zvykne sekať a inokedy sa dokonca aj zastaví. Lenže to by sme chceli skutočne veľmi veľa.

Na type a rýchlosti internetového pripojenia záleží

Kvalita prezeraného televízneho programu v mobilnom zariadení úzko súvisí s internetovým pripojením. Pochopiteľne – optika je optika. Takže ak prepnete z mobilnej siete na domáce wifi pripojenie, nebudete mať výhrady.

Mobilný signál zvládne menej, no treba jedným dychom povedať, že túto skutočnosť si uvedomujete len v priamom porovnaní s optikou. Taktiež dosť záleží v akej sieti sa práve nachádzate. 4G a 3G utiahne v podstate takmer všetko, 2G iba s veľkými problémami.

Je však len otázkou času, kedy sa Slovensko komplet pokryje vysokorýchlostným internetom. To vo svojich kanceláriách ocenia najmä živnostníci a firmy

Akému mobilnému operátorovi sa upísať

Televíziu do mobilných zariadení ponúka veľa mobilných operátorov. Povedať jednoznačne, ktorý by bol pre vás ten pravý, je naozaj ťažké. Čo jednému z vás môže vyhovovať, to iný zase bude považovať za prekážku. My by sme vám poradili orientovať sa podľa cenovej politiky, lebo to je azda ten najpádnejší argument.

Počas vašich ciest v autobuse, vlaku,  pobyte na internáte, v hoteloch, a pod. sa  mobilná televízia za mierny poplatok stane vítaným spoločníkom.

Leave a Comment