Komerčné články

Pripravte sa na grilovaciu sezónu

Grilovacia sezóna sa pomaly ale isto blíži, už ste na ňu pripravený? Dobrá grilovačka nemôže byť nikdy zlá a môžete ju využiť aj na rodinnú oslavu, teambuilding, firemný večierok alebo veľmi osviežujúce spestrenie k otvorenej fľaši kvalitného vína, na ktoré máte chuť. Pripravte sa však na ňu čo najlepšie, dnes sú veľmi trendy peletové kachle, pizza pece aj záhradné krby. Jednoducho všetko, čím môžete kúriť alebo pripravovať jedlo vďaka prírodnému palivu. Aj preto by vo vašej záhrade nemal chýbať krb.

shutterstock_185927657

Vyberte si správny záhradný krb

Predtým, ako si začnete vyberať správny záhradný krb, sa musíte opýtať, či ho dokážete postaviť sami, alebo radšej to skúsite zapomoci „stavebnice“. V prípade, že sa rozhodnete krb postaviť sami, môžete si vybrať, či postavíte tehlový alebo kamenný. Pripravte sa však na to, že kamenný krb je náročnejší a dá vám viac zabrať. Stavebnica záhradného krbu má tú výhodu, že vám bude všetko pasovať, nebudete nadávať, že musíte tento kameň či tehlu orezať a pôjde to rýchlejšie.

Na čo si dať pri stavbe krbu pozor

V prvom rade si musíte vybrať správne miesto – rovinu, blízko altánku alebo miesta, kde budete sedávať, nech nemusíte behať maratónske trate len kvôli tomu, aby ste obrátili mäso. Myslite na to, aby komín smeroval preč zo záhrad resp. aby nedymil na vás alebo vašu čerstvo vypranú bielizeň. Nezabudnite ani na pevný betónový podklad, ktorý by mal siahať minimálne 5 cm pod úroveň zeme.

Pece sú zaujímavou alternatívou

Veľmi zaujímavou alternatívou ku krbom sú záhradné pece alebo pizza pece na drevo. Ak ste už niekedy mali pizzu z pravej talianskej reštaurácie, tak viete, akú chuť bude mať tento tradičný taliansky „koláč“, keď ho vytiahnete z takejto pece. Neviete, kde nájdete krby, pece či všemožné doplnky na grilovanie ako rošty, rukavice či krbové vložky? Navštívte internetový obchod Zopkrby.sk a pripravte sa na prvú jarnú grilovačku.

Leave a Comment