Praktické tipy Zdravie

Ako prekonať jesennú depresiu?

Obdobie padajúceho lístia je už v plnom prúde. Občas už v televízii môžete vidieť vianočné reklamy. Veď aby nie, Vianoce sú tu už pomaly za mesiac a vy už pomaly myslíte na to, kedy a čo budete kupovať svojim blízkym. Čas na nakupovanie darčekov ešte je, neobávajte sa. Ako ale prekonať jesennú depresiu, ktorá či chcete, alebo nie, príde tak či tak?

shutterstock_326204378

Usmievajte sa

Nie je nič lepšie ako úsmev. Preto sa snažte za každých okolností usmievať na všetky strany. Zlepšíte náladu nielen sebe, ale aj všetkým okolo seba. Takýmto spôsobom určite odoženiete zlú náladu.

Chodievajte medzi ľudí

Myslíte si, že tým, že budete stále doma, odoženiete depresie? Verte, že určite nie. Snažte sa preto vždy keď vám vydá ísť medzi ľudí. Na jeseň si síce nemôžete dovoliť len tak bárskedy stretnutia v prírode. Kaviarne ale nie sú zlé miesto na príjemné posedenie pri kávičke/čajíku. Stretávajte sa s priateľmi – navštívte múzea a galérie, choďte na koncert, spravte si spoločný spoznávací výlet. Hlavne chodievajte von. Jesenná depresia nebude mať žiadnu šancu.

Spravte si regeneračný kúpeľ

Na depresiu vám pomôže horúci vonný kúpeľ. Napustite si vaňu doplna, nalejte si tam vodu vodu do kúpeľa, zapáľte si aromatické sviečky a relaxujte. 15-20 minút v horúcej vode vám pomôže zrelaxovať a zbaviť sa jesennej depresie. Ľudský organizmus neznáša dobre skorý západ slnka a práve to môže byť príčinou jesenných depresií. spravte si takýto relax vo vašej kúpeľni a uvidíte, že ani liečebný alebo relaxačný pobyt v kúpeľoch nebudete potrebovať.

Pohybujte sa

Fyzický pohyb vyvoláva dobrú náladu. Z tela sa uvoľňujú endorfíny. Ak sa chcete zbaviť nepríjemnej depresie, odporúčame nájsť si spôsob, ako sa hýbať. Fitness centrum, kurzy tanca, plávanie – aj toto môžete skúsiť. Pohyb sa vám počas zimných mesiacov zíde nielen na to, aby ste sa zbavili depresie, ale aj na to, aby ste sa zbavili nadbytočných kilogramov, ktoré sa na vás lepia. Zima je obdobie prežierania. Vybabrite s ním a hýbte sa.

 

Leave a Comment