Móda a krása

Podprsenky bardotka a demi cup. Viete, v čom sa líšia?

Hoci ženy nosia podprsenky od ranej puberty až do úplné staroby, často sa vo všetkých typoch nevyznajú, pletú si ich a niekedy dokonca ani nevie, aká podprsenka sa hodí pre akú príležitosť. Patríte medzi nich? Potom je pre vás tento článok – vysvetlíme, v čom sa líšia podprsenky bardotka a demi cup. Ženy si ich často pletú – a niet sa čomu diviť.

lascanaSK_podprsenky_voyagemagazin1


Balkónová podprsenka, balconette, bardotka, balkonetka – či už sa stretnete s akýmkoľvek z týchto názvov, vždy máte tú česť s krásne vykrojenou podprsenkou, ktorú v 60. rokoch minulého storočia preslávila francúzska herečka Brigitte Bardot. Podprsenka po nej dostala svoj názov a spoznáte ju podľa troch základných znakov: je nízka (čímž odhaľuje dekolt), má zarovnané košíčky a jej ramienka sú veľmi ďaleko od seba, na vonkajších okrajoch košíčkov.

Tieto vlastnosti majú svoje opodstatnenie: bardotky sa perfektne hodí pod šaty s veľkým výstrihom. Napríklad pod svadobné alebo plesové. Tým, že majú hlboko vykrojený dekolt a ramienka úplne na krajoch, je totiž pod šaty vždy nejako schováte – a ony potom nie sú nikde vidieť.

Bardotky sú skvelé podprsenky pre ženu s akýmkoľvek poprsím. Ak máte menšie alebo stredne veľké prsia, opticky vám dekolt zväčší a skrášli. Ak ste naopak od pána Boha veľa obdarená, bardotky vaše prsia pekne spevní. Jednoducho dokonalé.


Demi cup, half cup, polovičná podprsenka alebo podprsenka s polovičným košíčkom – to sú zasa najčastejšie používané názvy pre podprsenku, ktorú od bardotek rozlíši len málokto. Hlavný rozdiel je v tom, že demi cup má vyššie (a zvyčajne nezarovnané) košíčky: zahaľuje prsia o niečo viac, než bardotka, ale stále o niečo menej, ako klasická podprsenka.

Akokoľvek vizuálny rozdiel medzi bardotkou a demi cup nemusí byť tak viditeľný, určite ho pocítite pri nosení. Demi cup totiž vašim prsiam neposkytuje takú oporu, takže sa hodí skôr pre menej obdarené ženy. Podprsenku opäť znosíte pod tričkami a topy s hlbším výstrihom, pod ktorými ju vo väčšine prípadov spoľahlivo zamaskujete.

Zdroje fotografií:

lascana.sk

Leave a Comment