Móda a krása

Oversized look: štýl, ktorý dobýva módny svet

Už dávno neplatí, že vyťahané oblečenie nosia iba pubertální chlapci a dievčatá. Tzv. oversized look, prípadne XXL móda, postupne dobýva tiež šatníky dospelých žien. A ak viete, ako tento štýl nosiť, vyzerá jednoducho fantasticky.

V posledných mesiacoch boli oversized oblečenia plné prehliadkové móla. Aby nie – vždy je to hit tohtoročnej jesene a zimy. Dlhé a „vyťahané“ svetre, tričká, blúzky, kabáty… v tom všetkom sa štíhle modelky producírovali na mólach v New Yorku, Paríži či Miláne.

Čo je na oversized looku (okrem toho, že naozaj vyzerá skvele) najlepšie? Že si ho môže dovoliť prakticky ktorákoľvek žena. Väčšie oblečenie totiž všeličo zakryje – takže vôbec nevadí, ak do tohtoročnej zimy nevstupujete vo vrcholovej fitness forme.

Jediné pravidlo, ktorého sa držte: striedmosť. Ak si na seba beriete veľký a rozviaty top, je potrebné ho „uzemniť“ úzkymi nohavicami. Treba typickými slimkami. Ak si naopak oblečiete voľnejšie nohavice, nechajte vyniknúť svoj dekolt obopnutými tričkom alebo blúzkou.

Jeden obrázok vydá za tisíc slov – a v móde to platí dvakrát toľko. Na záver preto prikladáme trošku tej inšpirácie:

ottoSK_oversize_voyagemagazin1

Elegantný XXL blejzer s úzkymi nohavicami je stávkou na istotu (otto.sk)

ottoSK_oversize_voyagemagazin2

Rozviate kabáty v zime krásne zahrejú a skvele vyzerajú (style-me-perfect.com)

ottoSK_oversize_voyagemagazin3

Voľné nohavice vždy kombinujte s užším topom (whowhatwear.co.uk a styleclicker.net)

Leave a Comment