Cestovanie Komerčné články Praktické tipy

Neviete kam po škole? Skúste prácu v Anglicku

Aj keď leto ubehlo ako voda, mnohí vysokoškoláci po ukončení štúdia ešte stále hľadajú prácu a sú evidovaní na Úrade práce. Nájsť vysnívanú prácu nie je ľahké. O tom by vedeli rozprávať mnohí mladí ľudia, ktorí sa predsa len po čase uchytili na pracovnom trhu. Veľká časť mladých ľudí ale premýšľa nad možnosťou vycestovať do zahraničia za prácou – najmä za prácou do Anglicka.

shutterstock_97353878

Samozrejme, treba využiť chvíľu, keď nemajú ešte žiadne záväzky. Môžu si robiť prakticky čokoľvek a bez toho, aby im to rodičia vyhovárali. Práca v Anglicku, ale aj práca v hlavnom meste Londýn prináša kopu výhod, ktoré nedokážeme vyvrátiť. Aké výhody máme na mysli? Tieto.

Naučíte sa anglicky

Ak vám na vysokej škole angličtina priveľmi nešla, prácou v anglicky hovoriacej krajine získate ešte aj možnosť naučiť sa tento cudzí jazyk. Dnes ak chcete získať dobrú prácu, budete musieť vedieť aspoň jeden cudzí jazyk. A jeden z nich bude musieť byť určite angličtina. Prečo sa teda učiť v jazykovej škole a platiť za kurz, keď môžete ísť za prácou do zahraničia, získať pekné ubytovanie v Londýne a učiť sa popritom celosvetovo uznávaný jazyk?

Spoznáte novú kultúru

Počas školy ste si určite nemohli dovoliť výlet za hranice, lebo ste nemali za čo. Teraz budete mať za čo a budete priamo vo veľkomeste, z ktorého sa dostanete na všetky svetové strany. Anglicko má nielen krásnu prírodu, ale aj mestá. Okrem toho budete blízko ku Škótsku, ktoré má tú najsamkrajšiu prírodu.

Leave a Comment