Komerčné články Praktické tipy

Minibager či elektrocentrála na prenájom: ktoré stroje nekupovať, ale požičať

Výhodou stavebnej firmy je, že si môže dovoliť investovať desaťtisíce eur do profesionálneho vybavenia. Ak sa však rozhodnete stavať dom, chatu či drobnú stavbu svojpomocne, nemusíte mať obavy. Riešením pre malých stavebníkov je totiž požičovňa stavebných strojov, v ktorej nenájdete len stavebné stroje, ale aj ďalších šikovných pomocníkov, ktorí vám námahu zjednodušia.

Pre minibager sa práca nájde vždy

Pri stavbe domu musíte neustále realizovať nejaké výkopy. Tie menšie ako napr. na vodovod, plynové potrubie, káble či kanalizáciu možno zvládnete aj sami. Horšie je to však už so základmi domu, výkopom na bazén či žumpu alebo záchytnú nádrž na vodu.

Nechajte to radšej na minibager z požičovne strojov Zeppelin SK. Ako už názov napovedá, ide o zmenšenú verziu klasického bagra, ktorá je vďaka malým rozmerom mimoriadne obratná, čo je určite výhodou v husto zastavaných oblastiach. S najmenšími minibagrami môžete dokonca pracovať v interiéroch budov, vďaka ich šírke totiž prejdú aj cez bežné 80 cm dvere.

Minibagre majú tiež nízke náklady na prevádzku (spotrebujú menej paliva) a údržbu, a tiež nižšiu hlučnosť ako ich väčší kolegovia – tým pádom nebudete až tak rušiť susedov. Vďaka nízkej hmotnosti navyše spôsobia na pozemku menšie škody než pásy veľkých bagrov.

Tip pre vás:

Na úzke výkopy, napr. pre káble alebo potrubia s menším priemerom (voda, plyn, zavlažovací systém) sú vhodnejšie zemné drážkovače. Na rozdiel od minibagrov pracujú rýchlejšie, s ešte nižšími nákladmi a do zeme vyhĺbia len takú širokú drážku, ako naozaj potrebujete.

Stavebné stroje ako univerzálni pomocníci

Vedieť efektívne používať stavebné stroje tak, aby vám priniesli úžitok a nie škodu, si vyžaduje určitý tréning (a vo väčšine prípadov strojnícky preukaz). Pri troche šikovnosti však môžete bežný minibager, bager, šmykom riadený nakladač či iný stroj premeniť na univerzálneho pomocníka, ktorý vám pomôže s takmer akoukoľvek činnosťou, na ktorú je ľudská sila prikrátka. Umožní vám to príslušenstvo k strojom, ktoré takisto ponúka požičovňa stavebných strojov.

S rôznymi druhmi lyžíc a lopát budete môcť okrem realizácie výkopov tiež vykladať, nakladať a presúvať či zhŕňať štrk, piesok a zeminu. Na manipuláciu s predmetmi ako rúry, oceľové nosníky či drevené rezivo vám poslúžia drapáky, pre palety a iné bremená môžete použiť paletizačné vidly. S pomocou hydraulických klieští a hydraulického kladiva vám bager alebo minibager pomôže zbúrať akúkoľvek stavbu. Zemným vrtákom vyhĺbite otvory pre základy plotov a drobných stavieb. Údržbu ciest a veľkých plôch potom zabezpečia radlice či zametacie metly.

Nefunguje prípojka? Pomôže elektrocentrála na prenájom

Stavba nie je len o bagroch, dozéroch, nakladačoch či ďalších ťažkých strojoch. O hladkom priebehu často rozhodujú aj pracovné podmienky. Problémom na mnohých staveniskách môže byť nedostupnosť elektrickej energie. Elektrická prípojka sa novom pozemku ešte nemusí byť aktívna, prípadne ju distribútor elektriny odpojí z dôvodu rekonštrukcie. Znovupripojenie potom môže trvať aj niekoľko mesiacov.

Elektrina je však dôležitá nielen pre niektoré zariadenia (ručné náradie, miešačky a pod.), ale napr. aj pre osvetlenie, ktoré je najmä v zimnom období nevyhnutnosťou. Je tiež potrebné pre napájanie zabezpečovacieho a kamerového systému, ktorý drahé náradie a zariadenie stavby ochráni. Vo väčšine prípadov je teda jediným riešením elektrocentrála na prenájom.

Pre svižné napredovanie stavebných prác, ale najmä pre ich bezpečnosť je zase nevyhnutný rýchly prístup ku všetkým častiam stavby. Samozrejmosťou by teda mali byť stabilné lešenia, pri väčších projektoch sú však lepšou voľbou mobilné pracovné plošiny, ktoré takisto nájdete v požičovni stavebných strojov. Pre prístup k fasáde sú vhodné nožnicové plošiny s veľkým pracovným košom, ak sa potrebujete dostať ponad strechu alebo prekážky, sú vhodnejšie kĺbové plošiny.

Požičovňa stavebných strojov pre súkromné osoby, živnostníkov i veľké firmy

V požičovni stavebných strojov Zeppelin SK nájdete aj záhradnú techniku, tlakové čističe, vibračnú a hutniacu techniku, ručné náradie a ďalšie nástroje a techniku. Vďaka takémuto širokému sortimentu budete môcť zastrešiť väčšinu činností spojených s realizáciou stavby, vrátane počiatočných alebo záverečných pozemkových úprav.

Takáto široká ponuka je spolu s doplnkovými službami ako online obhliadka stroja cez internet, dovoz na stavenisko, zaškolenie či údržba dôvodom, prečo požičovňu využívajú súkromní stavebníci, ale aj stavebné partie a veľké stavebné firmy.

Leave a Comment