Praktické tipy

Kokosový olej je vaše Must Have v domácnosti

Prepadli ste novému trendu zdravého stravovania už aj vy? Začínate spoznávať pravidlá BIO stravovania a najlepšej a zároveň aj najzdravšej prípravy jedál? Donedávna sa v kuchyni každej slovenskej domácnosti používal slnečnicový olej, maximálne lacný olivový olej. Mnohí na vyprážanie alebo inú prípravu používajú bravčovú masť či maslo. Patria tieto potraviny k vášmu novému zdravému štýlu stravovania? Rozhodne nie. Vo väčšine príručiek o zdraviu prospešných potravinách a produktoch môžete nájsť práve kokosový olej či ghee maslo.

Najväčší zázrak v kuchyni

Kokosový olej by sa mal označiť ako povinne používaný olej v každej jednej domácnosti. Práve takáto staronová novinka medzi olejmi je veľmi vhodná pre vaše telo nielen zvnútra, ale aj zvonka. Kokosový olej sa môže používať ako kozmetická pomôcka na výživu kože, vlasov, pier či nechtov. Dokáže prinavrátiť lesk vašim vlasom a zároveň hydratovať pokožku hlavy. Taktiež sa postará o pomoc pri bielení a čistení vašich zubov a vy nemusíte kupovať drahé bieliace pasty.

Z vnútorných pozitívnych účinkov rozhodne najlepší je príjem zdravých tukov do vášho tela a dostatočný zdroj energie pre váš každodenný život. Stačí vám lyžička kokosového oleja na ráno, najlepšie do kvalitnej kávy, a váš mozog a telo bude nabudené ako nikdy. Samozrejme, veľmi vyhľadávanou vlastnosťou kokosového oleja je jeho pozitívna podpora na chudnutie.

V rámci prípravy si môžete zvyknúť používať panenský kokosový olej pri pečení, varení, restovaní a môže byť pokojne aj jednou z ingrediencií v nepečenom RAW koláči. Že ešte neviete, aký to je? Nevadí, časom sa dostanete aj k takémuto zdravému osladeniu dňa. Aký by však kokosový olej mal byť?

Hlavne kvalitne

Pred kúpou akéhokoľvek zdravého výrobku si prečítajte jeho výrobu, zloženie alebo nutričné hodnoty. Pri výbere kokosového oleja je však veľmi dôležité aj, v akom balení je olej dostupný. Ak je olej balený v plastovom obale, môžete dopredu vedieť o jeho minimálnej kvalite. Žiaden kvalitný olej, či už olivový, alebo aj kokosový, nemôže byť balený v plastovej nádobe. Čiže pri výbere prvou podmienkou je balenie kokosového oleja. Druhou podmienkou, ktorá by mala byť pre vás dôležitá, je označenie produktu BIO značkou. Svedčí to najmä o jeho príprave, princípoch pestovania a kvalite. Taktiež vďaka tejto značke sa uistíte, že vybraný olej neovplyvnil negatívne prírodu počas svojej výroby. Pochopiteľne  je pre vás ďalšou podmienkou cena. Nemala by byť ani príliš nízka, ale ani nemusíte utrácať za olej desiatky eur. Výhodná cena môže byť medzi 10 až 20 eur za 500 ml. Kde taký ideálny kokosový olej kúpiť?

Najvýhodnejšou voľbou sú zaručene obchody so zdravou výživou. Dajte si však pozor, niekedy nemusíte mať v takýchto obchodoch naozaj kvalitné produkty. Ak však si nájdete svoj obľúbený kokosový olej v niektorej predajni, pozrite si ho aj cez internet. Často nájdete rovnaké balenie toho istého kokosového oleja za rozdielne ceny. Výhodou internetového predaja je dostupnosť a donáška až k vám domov. Keď si do internetového vyhľadávača zadáte kvalitný kokosový olej, nájdete mnoho stránok, ktoré nejaké oleje ponúkajú. Popri hľadaním však zaiste nahliadnite aj na internetový obchod Powerlogy. Tam nájdete zaručenú kvalitu za prijateľnú cenu.

Zaručená BIO kvalita

Na webovej stránke predajcu powerlogy.com si môžete prezrieť celú ponuku produktov, ktoré ponúkajú. Myšlienkou celej spoločnosti je priniesť ľuďom najmä kvalitné a zdravé produkty. Označenie BIO si každý jeden produkt zaslúži a vy nebudete vedieť, ktorý produkt máte zakúpiť ako prvý. Keďže však hľadáte kokosový olej, iste v kategórii Oleje a maslá nejeden nájdete.

Napríklad Power kokosový olej BIO je zaručene 100 % panenský kokosový olej, ktorý je chemicky čistý, nebielený a bez pridaného parfumu. Vyrábaný je lisovaním čerstvých orechov z kontrolovaného eko prostredia. Takýto kokosový olej je vyrábaný na Srí Lanke alebo Filipínach, čo vám dodáva istotu pravých kokosových orechov a kvalitného spracovania za studena. Kokosový olej od powerlogy môže obsahovať v balení zožltnuté miesta, ktoré len svedčia o RAW kvalite, a hlavne žiadne pridané chemické látky. Cenovo je 500 ml balenie výborne dostupné za približne 11 eur. Ak vám záleží na využití peňazí získaných z predaja, tak vás môže zaujímať, že tento kokosový olej má certifikát Fair Trade.

Spojením s kvalitnou kávou bude pre vás tento olej energetická bomba, pretože obsahuje vyššie množstvo MCT tukov. To je označenie pre tuky, ktoré pôsobia pre vaše telo ochranne, zvyšujú dobrý cholesterol a neukladajú sa vo forme telesného tuku. Taktiež pôsobia výborne pri telesnej aktivite a vy sa tak nebudete cítiť unavene. Priam naopak, po použití jednej kávovej lyžičky denne v spojení so zdravou stravou budete pociťovať viac energie.

Už ste tento kokosový olej skúšali? Zaručene sa pridáte k ostatným zákazníkom, ktorí si tento produkt chvália a nevedia si svoj každodenný život predstaviť bez čo i len jednej lyžičky tohto kvalitného oleja. Veď kto tvrdí, že olej je len na vyprážanie.

Leave a Comment