Komerčné články

Jednoduchý návod ako sa starať o ruky a nechty

Ruky sú vizitkou každej ženy a preto by starostlivosť o ne mala byť jednou z priorít. Umyť, ostrihať a nalakovať nechty však zďaleka nestačí. Čo všetko treba k tomu, aby vaše ruky boli krásne hebké a upravené?

Parafínové zábaly

Krém na ruky je dnes súčasťou „výbavy“ žien i mužov a predstavuje jednu zo základných potrieb pri starostlivosti o zovňajšok. Len krémovať ale nestačí. Pre zdravie a krásu vašich rúk je dobré, ak im doprajete parafínový zábal na ruky, dôležitú súčasť pedikúry aj manikúry. Kozmetický parafín obsahuje veľa premasťujúcich látok a vonných esencií, ktoré otvárajú póry, odstraňujú odumretú kožu a napomáhajú zhojeniu rán a prekrveniu pokožky. Stačí nechať 15-20 minút pôsobiť a váš pocit vám napovie, či sa želaný výsledok dostavil.

Správny tvar nechtov

Nechty sú akousi korunou krásy ženských rúk. Ozdobiť ich trblietavými kamienkami alebo zaujímavými ornamentmi je jedna vec, zvoliť vhodný tvar nechtov zase druhá. Svoju úlohu zohráva tvar nechtového lôžka a nechta, ale aj dĺžka prstov. Pri úprave nechtov sa nemusíte spoliehať na obyčajné pilníky, ale môžete využiť pomoc veľmi obľúbenej brúsky na nechty. Guľaté nechty sú vhodné na krátkych prstoch s drobným nechtovým lôžkom, oválny tvar je univerzálny, mandľový zase dokáže prst opticky predĺžiť. Zaujímavo pôsobia aj špicaté nechty, tento tvar ale zvoľte len ak sú vaše nechty tvrdé a skutočne odolné.

Revitalizácia nechtov výživnými olejčekmi

Regenerácia v akejkoľvek podobe pôsobí na ľudské telo ako balzam. A takýmto regeneračným balzamom pre vaše ruky sú výživné olejčeky na nechty. Modeláž môže totiž kožtičku v okolí nechtov nepríjemne vysušiť a práve olejčeky ju znovu pomôžu hydratovať. Sledujte ich zloženie – mali by obsahovať vitamíny, nenasýtené mastné kyseliny a vitamín B, dodávajúci lesk.

 

Leave a Comment