Praktické tipy Úspech a podnikanie

Bezproblémová paletová preprava do Anglicka? Ako na to… Krok za krokom

V prípade, že tovar rôzneho druhu (napr. potravinový) vyvážate do zahraničia, prípadne dovážate z niektorej krajiny Európskej únie alebo aj mimo nej, sú pre vás kvalitné logistické služby mimoriadne dôležité. Často je to práve seriózna, flexibilná a bezpečná preprava tovaru, od ktorej závisia vaše zisky alebo naopak straty v podnikaní, ak zvolíte nesprávneho prepravcu. Trh ohľadom medzinárodnej kamiónovej dopravy ponúka veľa možností a značné množstvo prepravcov. Ak má byť však vaša paletová preprava do Anglicka alebo iných štátov naozaj bezproblémová, musíte vedieť ako postupovať pri výbere prepravnej spoločnosti krok za krokom.

Bezpečná a bezproblémová paletová preprava do Anglicka …ako na to?

Patríte v oblasti medzinárodnej prepravy medzi nováčikov alebo práve naopak ste v tomto biznise už nejaký čas, no práve paletová preprava do Anglicka vám priniesla niekoľko zlých skúseností? V každom prípade môže byť pre vás niekoľko rád a postrehov veľmi užitočných pri správnom výbere prepravnej spoločnosti.

Základným krokom na začiatku každého dobrého obchodu je individuálny prístup a seriózna konzultácia, pri ktorej získate odpovede na všetky vaše otázky, prípadne aj ponuku takpovediac šitú na mieru na základe vašich potrieb a požiadaviek. Otázku ceny za prepravu tovaru do Anglicka vám pomôže zodpovedať napr. nezáväzná cenová ponuka, ktorú väčšina serióznych prepravcov bez problémov poskytuje. Konečné rozhodnutie vám môže uľahčiť aj ponuka služieb prepravnej spoločnosti, ako napr. nepretržitý zákaznícky servis, expresná preprava, či oveľa ekonomickejšia LTL preprava ideálna pri preprave menších zásielok. Veľmi vyhľadávanou službou pri exporte a importe je tiež kompletný administratívny servis ohľadom colného vybavenia.

Preprava tovaru do Anglicka po BREXITE

Preprava tovaru do Anglicka môže byť pre mnohých strašiakom, a to najmä v oblasti colného vybavenia, od čias, kedy prebehol BREXIT. Otázky preclenia a s tým súvisiace administratívne úkony, ako napr. colné prehlásenie alebo certifikáty o pôvode prepravovaného tovaru či poplatky s tým súvisiace, môžu spôsobiť nemalé stresy, ak ste v tomto smere nováčikom. Ak však preprava tovaru do Anglicka prebieha prostredníctvom skúsenej prepravnej spoločnosti, dokáže vás zastúpiť a odbremeniť aj v tomto smere.

Leave a Comment