Komerčné články Praktické tipy

Akým aktivitám sa venovať, keď je vonku sychravo?

Ani sa nenazdáme a jeseň je pomaly, ale isto za chvíľu už aj u nás. Poctivo sa pripravujete na toto obdobie? Vaše ratolesti pôjdu do školy a vám sa zmení celkový harmonogram dňa? Najhoršie však na tom je, že pekné dlhé slnečné dni budú razom fuč a vám nebude ostávať nič iné, len vymyslieť aktivity, ktorým sa budete venovať buď osve, alebo s vašimi deťmi. Čomu sa venovať, keď bude vonku škaredo, daždivo?

Začnite stavať puzzle

Máte pocit, že tejto aktivite sa už nevenuje takmer nikto? Ste na veľkom omyle. Práve skladanie puzzle nám pomôže zrelaxovať, zabudnúť na problémy, či už pracovné, alebo osobné. Stavanie puzzle pre deti vám zaberie podstatne viac času ako napríklad iné aktivity. Dokáže však zabaviť každú vekovú kategóriu, čo patrí medzi ich najväčšie výhody.

Môžete si kúpiť lacné a pekné 3D puzzle, ktoré si po poskladaní môžete dať zlepiť a zarámovať. Zaujať vás však môžu aj úplne iné puzzle. Môžete si kúpiť 1000 puzzle, 5000 puzzle alebo 2000 puzzle. Okrem počtu dielikov prihliadajte aj na motív. Ak vás nezaujme motív, do skladania puzzle sa nikdy nepustíte.

Čítajte si knižky

Máte doma knižnicu plnú kníh, ale tvrdíte, že nemáte čas pustiť sa do nich? Práve jesenné sychravé počasie bude ako stvorené na čítanie knižiek. Motivujte nielen seba, ale aj svoje ratolesti. Aby aj vaše dieťa čítalo knižky, ktoré ho svojim obsahom zaujmú, na nákup nových ich berte vždy so sebou. Možno ho v danom kníhkupectve zaujmú svietiace puzzle, ale nezabúdajte, na to ste sem neprišli. Prišli ste si kúpiť knižku.

Kreatívne činnosti

Maľujte si, pleťte, háčkujte, vytvárajte rôzne hand made výrobky. Venujte sa rôznym kreatívnym činnostiam, pri ktorých sa zahráte a prídete na iné myšlienky. Robte tie činnosti, ktoré vás bavia. Čo viete, možno vám vaše kreatívne výrobky pomôžu zlepšiť rodinný rozpočet.

Leave a Comment