Bývanie

Ako vyzerá trendy kúpeľňa?

Kam smerujú vaše prvé kroky, keď sa ráno zobudíte? Väčšina z nás najprv zamieri na toaletu a potom si to nasmeruje do kúpeľne, kde v zrkadle skontroluje či sa stihli v noci premeniť z Mr. Hyda na slušného Dr. Jekylla, umyje si zuby a dá si rannú sprchu. Používate kúpeľňu ako funkčnú miestnosť a to, ako vyzerá, považute za druhoradé? To je škoda, pretože z kúpeľne sa dá vytvoriť krásne, dizajnové a zároveň funkčné miesto. Ako na to?

Hranaté tvary v kúpeľni dominujú

V kúpeľni dominujú hranaté tvary

Industry štýl

Industry štýl je to, čo sa dnes v kúpeľniach nosí. Ako vyzerá tento štýl? Minimalistický vzhľad, kombinácia dreva, kameňa či pohľadového betónu a kovu, obklad v neutrálnych farbách. Na stenách sivé dlaždice v kombinácii s bielymi, pohľadový betón na zemi, sprchový kút hranatého tvaru obložený drevom, kovové akcenty medenej, mosadznej či zlatej farby, drevený rustikálny nábytok s nádychom jemnej patiny, takto vyzerá industry štýl v praxi. Jednoduché tvary, minimalizmus v akcii a razom je z kúpeľne nielen funkčná ale aj vzhľadovo príťažlivá miestnosť.

Hranaté tvary a matné farby

Hranaté umývadlo, hranaté vodovodné batérie, hranatý sprchový kút, ktorý víťazí nad vaňou či hranaté doplnky robia z kúpeľne maximálne funkčný priestor, no zároveň mu dodávajú elegantný vzhľad. Ste zvyknutý na vaňu? Nie, nemusí byť hranatá, no keď chcete ísť podľa aktuálnych trendov, vyberte si ju v čiernej matnej farbe. Netypické? Áno. Pekné? Tiež áno. Taktiež by mal byť aj obklad matnej farby, pôsobí to luxusnejšie a oveľa lepšie v kombinácii s prírodným drevom.

Prečo je drevo dôležitý prvok?

Hoci sú obklady a pohľadový betón neutrálnych farieb trendy, predstavte si, ako by pôsobili bez dreva. Chladne a nudne. Drevo rozžiari a zohreje vašu kúpeľňu, nielen opticky, vďaka čomu majú šancu vyniknúť aj tieto neutrálne farby. Akcenty medenej či mosadznej farby pridávajú tiež na útulnosti a sú v dokonalej symbióze s drevom. Pokiaľ chcete mať minimalistickú, nadčasovú kúpeľňu, ktorá vás zakaždým očarí svojou eleganciou, viete, aké prvky si máte vybrať.

Leave a Comment