Komerčné články

Ako si vybrať správnu obývaciu stenu

Obývačka by mala byť rozdelená na zóny. V prípade, že máte malú obývačku, je lepšie mať iba jednu zónu – konverzačnú – tú najdôležitejšiu. Táto zóna obsahuje sedačku, konferenčný stolík, kreslá, stoličky, telku a v neposlednom rade aj obývaciu stenu. Dominantou tejto zóny je najčastejšie sedačka a druhým najdôležitejším kusom nábytku je práve obývacia stena. Pretože, keď sedíte na sedačke, obývacia stena je kus nábytku, na ktorý sa stále pozeráte. A prečo sa to vola konverzačná zóna? Pretože tu sa stretávate s rodinou, trávite voľný čas a hlavne sa rozprávate. Ako však vybrať správnu obývaciu stenu?

shutterstock_51494179

Dajte na prvý pohľad

Prvý dojem je dôležitý. S obývacou stenou je to podobné, ako keď sa zoznamujete s človekom – keď je vám na prvý pohľad sympatický, zoznamovanie bude jednoduchšie. Aj preto si vyhliadnite tú obývaciu stenu, ktorá sa vám páči. Až potom zisťujte jej rozmery, cenu a kvalitu. Ale pozor, nikdy neuprednostňujte príťažlivý vzhľad na úkor kvality. Zamerajte sa na pánty, kvalitu materiálu a spojov. Toto všetko pred kúpou dôkladne vyskúšajte.

Veľkosť aj štýl prispôsobte izbe

Dôležitá je veľkosť obývacej izby. Stenu musíte nájsť takú, aby v izbe nevyzerala smiešne malá alebo prehnane gigantická. Do veľkej obývačky nekupujte steny, ktoré sú určené pre malé garsónky. Pôsobili by tam úplne stratene, radšej si priplaťte za väčšie rozmery. A aký štýl vybrať? Už dávno neplatí, že obývačka musí byť v jednotnom štýle. Pokojne môžete kombinovať industriálny štýl s moderným, ale musíte mať vizuálne cítenie. Keď o sebe viete, že by ste nikdy nemohli byť dizajnérom, radšej kúpte obývaciu stenu rovnakého štýlu, ktorý ovláda vašu obývačku.

Navštívte internetový obchod Novynabytok.sk a nájdite si obývaciu stenu, ktorá posunie vašu obývačku na nový level. Na vyšší a krajší.

Leave a Comment