Praktické tipy Úspech a podnikanie

Ako sa zbaviť stresu?

Žijeme v hektickom svete a preto sa nemôžeme čudovať, že každý z nás je raz za čas pod tlakom, cíti sa vyčerpane a nemá náladu vôbec na nič. Ak sa chcete zbaviť stresu a chcete žiť bezstarostný život, v prvom rade musíte spraviť tieto životné zmeny.

Začnite rozlišovať podstatné a nepodstatné veci

Dennodenne sa stretávame s rôznymi situáciami. Niekedy si lámeme hlavu nad zbytočnosťami a prehliadame podstatné veci. Naučte sa preto rozlišovať podstatné a nepodstatné veci/ situácie. Niekedy vás môže naštvať aj to, že vám dieťatko vylialo na posteľné obliečky džús, ale prehliadnete to, že staršie dieťa v daný deň v škole žalo samé úspechy.

Venujte sa svojim záľubám

Ľudia, ktorí majú záľuby a venujú sa im vždy, keď im to umožní práca, sú šťastnejší a v neposlednom rade aj úspešnejší v práci a v súkromnom živote. Venujte sa záľubám, nech už je to čokoľvek. Zrelaxujete, prídete na iné myšlienky a hlavne vyhnete sa stresovým situáciám. Čas strávený záľubami dokonca ovplyvní aj vaše vzťahy s partnerom, rodinou. Samozrejme, len pozitívne.

Úspechy a úlohy si zapisujte

Stále dosť ľudí považuje diáre/ zápisníky za hlúposť, pričom práve oni nám pomáhajú organizovať si čas a nevystavovať sa stresovým situáciám. Ak si budete dennodenne zapisovať svoje povinnosti, ale aj svoje úspechy, budete sa vám žiť omnoho lepšie. Najmä nebudete pod stresom.

Leave a Comment