Úspech a podnikanie Zdravie

Ste prepracovaní? Toto sú najčastejšie príznaky

Veľmi veľa ľudí pracuje viac než by malo a tým pádom si môže spôsobiť niekoľko zdravotných problémov, pretože nadmerná záťaž sa podpisuje pod nespočetné množstvo ochorení. Ak vás zaujíma, aké sú najčastejšie príznaky prepracovania, prinášame vám krátky prehľad tých.

Váš spánok nie je ideálny

Štúdie preukázali, že prepracovanie môže negatívne ovplyvniť váš spánok. Stres, ktorý ste si priniesli z práce domov, môže behom jedného dňa narušiť celý spánkový cyklus. Nedostatok spánku, alebo odbornejšie povedané „spánkový dlh“ zvyšuje riziko srdcových ochorení, mŕtvice a cukrovky. Veľmi dobrou prevenciou proti takýmto problémom je uistenie sa, že dodržiavate každú noc optimálnu dĺžku 7 hodín neprerušovaného spánku.

Kvalita práce je nízka

Vedci zistili, že stres a vyčerpanie spôsobený prepracovaním môže znižovať efektivitu pracovníkov. U nich je potom predpoklad, že veľmi často robia chyby a majú zlý úsudok. Tiež môžu ťažšie komunikovať a trvá im dlhšie, než svoje úlohy dokončia. V prípade takýchto problémov je potrebné si robiť krátke prestávky niekoľkokrát za deň.

Nekontrolovaná váha

Keď ste v strese, bude menej pravdepodobné, že dávate pozor na vaše stravovacie návyky. Vzhľadom k tomu, že máte veľmi veľa pracovných povinností, je niekedy nemožné si to všimnúť. Ak si potrpíte na zdravý štýl, snažte sa dodať telu potrebné kalórie tak, že sa obklopíte zdravou stravou. Ovocie je najlepším zdrojom prírodných cukrov, ktoré sa o potrebnú energiu do práce postarajú asi najviac. Zelenina sa zasa postará o prísun živín a vitamínov v tej najrozličnejšej forme.

Zvýšený tep

Keď ste v pokoji, aj vaša tepová frekvencia zostáva v normálnom rozmedzí (60 až 100 tepov za minútu). Avšak, ak ste prepracovaní a v strese, vaše telo to kompenzuje tým, že zvyšuje prietok krvi do svojho srdca a mozgu. To má za následok zvýšenie tepu a niekedy aj samotného tlaku krvi. Ak zistíte, že vaša tepová frekvencia sa začína meniť, snažte sa si dopriať malý odpočinok. V niektorých prípadoch to môže byť dokonca aj veľmi nebezpečné, preto sa snažte vašu energiu tela šetriť v maximálnej možnej miere a vyvarujte sa spomínaným rizikovým faktorom.

Leave a Comment