Praktické tipy Zdravie

Ako sa správne starať o nohy?

Denne na nich prejdete niekoľko kilometrov. Odstojíte si na nich niekoľko hodín. Nemyslíte si, že nohy si zaslúžia rovnakú starostlivosť ako iné časti vášho tela? Dáme si zopár rád ako sa správne postarať o svoje nohy. Veď si to predsa zaslúžia, netreba ich zanedbávať.

shutterstock_155157980

Popraskané chodidlá

Cez letné obdobie, keď na vaše nohy dávate len sandále alebo šľapky, sa zíde dvojnásobne väčšia starostlivosť. Prečo? Vari ste nepostrehli, že päty na vašich nohách praskajú? Ako to je možné? Veď sa vám zdalo, že sa o nohy dostatočne staráte a oni predsa aj tak praskajú? Neustálou námahou vám budú pomaly ale isto praskať. Preto potrebujú nutný zásah. Chcete zopár domácich rád, ako zabrániť tomu, aby vaše päty na nohách neustále praskali? V obchodoch nájdete množstvo prípravkov ako docieliť to, aby vaše nohy nepraskali, avšak vy chcete domáce recepty?

Na popraskané päty vám pomôže olivový olej, kúpeľ s vyluhovaným cesnakom alebo kúpeľ v slanej vode. Po týchto liečivých zásahoch jednoznačne zmäknú. Potom stačí zobrať šmirgeľ respektíve škrabku na chodidlá a môžete zoškrabávať zatvrdnutú pokožku. Nemusíte sa báť toho, že si zoderiete chodidlá do krvi. Jemným pravidelným škrabaním sa zatvrdnutá pokožka bude pomaličky odstraňovať a vaše nohy budú ako nové. Potom stačí chodidlá iba ponatierať. Úplne jednoduchá starostlivosť, nechajte sa inšpirovať.

Čo však s bolesťami nôh, ktoré vás čoraz častejšie trápia?

Ťažké nohy

Dlho stojíte na nohách a vaše nohy tým trpia? Chcú, aby ste si sadli ale nejde to? Bohužiaľ každý jeden z nás mal aspoň raz za život problémy s takzvanými ťažkými nohami. Práca v stoji nám pri najhoršom môže spôsobiť nepríjemné kŕčové žily. Ako však zabrániť týmto katastrofickým následkom? Ak máte pocit ťažkých nôh, jednoznačne vyhľadajte pomoc konskej masti, ktorá uvoľňuje bolesť. Budete sa cítiť opäť sviežo – doslova vás postaví na nohy. A to predsa chcete!

Preto nečakajte na to, kým vás boľavé nohy prikovajú k posteli. Pomôžte si tým, že sa budete pravidelne starať o svoje nohy. Oni sa vám za to len odvďačia.

Leave a Comment