Praktické tipy

5 free programov, ktoré nahradia Microsoft Word

Microsoft Word je program na písanie. Je súčasťou väčšieho balíčku s názvom Microsoft Office, bez ktorého by sa takmer žiaden kancelársky počítač nezaobišiel. Ak chcete niekedy pracovať z domu, ale nechcete si kupovať drahý balíček, skúste nájsť alternatívu, za ktorú nezaplatíte. Kde hľadať? Napríklad medzi týmito piatimi tipmi.

shutterstock_280610138

1. Kingsoft Writer

Kingsoft Writer poteší každého, kto nie je najlepší kamarát s technológiou, pretože je veľmi jednoducho ovládateľný. Má čistý dizajn a v jeho menu sa veľmi ľahko zorientujete, pretože neobsahuje žiadne zbytočnosti navyše. Kingsoft podporuje prácu na celej obrazovke, duálne rozloženie stránky a zároveň možnosť skryť menu, aby vás nerozptyľovalo.

2. Libre Office

Libre Office je podobne ako Microsoft Office balíček programov, ktorý obsahuje takmer identické nástroje ako jeho platený kolega. Zadarmo si môžete stiahnuť nielen textový editor, ale aj programy na tvorenie prezentácií, finančných analýz či matematických operácií.

3. OpenOffice Writer

OpenOffice Writer má všetky vlastnosti, ktoré by ste chceli od dobrej a spoľahlivej náhrady Wordu. Navyše veľkou výhodou je, že si môžete stiahnuť tento program na USB kľúč a použiť ho kdekoľvek chcete. Podporuje obrovské množstvo typov textových dokumentov a pri písaní oficiálnych listov či iných dokumentov oceníte jeho šablóny.

4. WriteMonkey

WriteMonkey je minimalistický textový editor, ktorý je jednoduchý a jeho rozhranie neobsahuje nič, čo by vás mohlo vyrušovať počas písania. Menu sa vám zobrazí len vtedy, keď kliknete pravým tlačítkom na dokument, takže je to program, ktorý vám umožní dokonalú koncentráciu.

5. AbiWord

AbiWord je program, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo a veľmi dobre nahradí Microsoft Word. Môžete ho používať vo Windowse, Linuxe aj OSX. Má pokročilé možnosti formátovania, dokáže otvoriť takmer všetky textové súbory, navyše si jeho základné funkcie môžete rozšíriť vďaka plug-inom, ktoré sú tiež zadarmo.

Leave a Comment