Praktické tipy

3 tipy, ako využiť sódu bikarbónu

Tento biely prášok bez výraznej chuti alebo vône môže byť naozaj užitočný. Nevedeli na čo všetko sa dá použiť? Možno budete prekvapení, ale sóda bikarbóna sa dá použiť aj na nasledujúce veci.

shutterstock_114468154 (1)

Bolesť žalúdka

Sóda bikarbóna stvorená na bolesť žalúdka. Netlmte si bolesť žalúdka liekmi. Stačí, keď si v kuchyni nájdete tento biely prášok pripomínajúci soľ. Nielenže vašu bolesť utlmí, ale ju aj zničí. Nedráždite si žalúdok medikamentmi, keď si ich môžete nahradiť omnoho účinnejšou sódou bikarbónou?

Na čistenie

Aj keď kuchári na celom svete používajú sódu bikarbónu ako skvelé kypridlo, vy ju môžete doma použiť aj na čistenie. Sódu bikarbónu zmiešate s troškou vody. Vytvoríte si z nej pastu, ktorá vám pomôže zdolať mastnoty na riadoch ale aj na grile. Špinavá mriežka na grile a zaschnuté zvyšky jedla na šporáku nebudú mať žiadnu šancu.

Na zničenie zápachu

Zapáchajú vám ruky po cesnaku alebo cibuli? Chcete ho preraziť, lenže neviete ako? Pomocou sódy bikarbóny sa vám to podarí. Stačí, keď si prsty pošúchate sódou bikarbónou a následne umyjete vlažnou vodou. Zápach po cibuli a cesnaku nenávratne zmizne.

Leave a Comment