Praktické tipy

Začiatok nového školského roka : Na čo nesmiete zabudnúť pri príprave svojho dieťaťa?

Ani sa nenazdáme a onedlho bude na dvere klopať september. Ako to je možné? Veď len prednedávnom ste otáčali kalendár a tešili ste sa na to, že si vaše detičky oddýchnu od školy a doprajú si prázdniny. Ani ste sa nenazdali a onedlho nastúpia do školy. Vy, ako správny rodič, by ste mali minimálne mesiac vopred myslieť na to čo treba kúpiť vášmu dieťaťu do nového školského roka. Chcete poradiť? Pripomenieme vám na čo nesmiete zabudnúť pri chystaní vášho dieťaťa na nový školský rok.

shutterstock_171608123

 

Nová školská taška

Medzi najdôležitejšie školské veci môžeme zaradiť školskú tašku. Spomínate si na aktovky, ktoré sme nosili ešte my? Dnes sú už dávno zabudnuté. Dnešní rodičia navštevujú čínske obchody na kúpenie novej školskej tašky pre svoje dieťa. Vy však buďte iný – nekupujte niečo čo sa vášmu dieťaťu rozpadne po niekoľkých mesiacoch. Spoľahnite sa na kvalitu – veď predsa chcete, aby drobcovi vydržala školská taška aspoň zo dva roky, no nie? Radšej si priplaťte za kvalitu – zaručí vám istotu.

Priestranný peračník

Hádam nechcete, aby sa vášmu dieťaťu povaľovali písacie potreby po novej školskej taške! Peňaženku ešte nezatvárajte. Predsa potrebujete kúpiť vašej ratolesti aj nový peračník! Minulý rok sa mu celý roztrhal a teraz nemá do čoho schovať svoje písacie potreby. Pri nákupe školských vecí vám odporúčame vziať vášho drobca na spoločné nákupy. Zabránite tomu, že vám bude frflať, že ste mu kúpili peračník so vzormi a s farbou, ktorú nemá rád! Je dôležité kúpiť vášmu drobcovi priestrannejší peračník. Veď každý rok nosieva so sebou čoraz viac písacích potrieb – množstvo pasteliek a pier potrebuje oveľa viac miesta ako pominulé roky.

Nové prezuvky

Dieťa rastie do 18 rokov. Aj pri tom vašom sa vám stáva, že musíte každého pol roka kupovať nové topánky pretože mu rapídne rastie noha? Tým pádom bude treba kúpiť aj nové školské prezuvky – do tých starých sa mu už noha nezmestí! Nevyberajte svojmu dieťaťu žiadne lacné špásy, potrpte si na kvalitnú pevnú obuv do školy. Viete si predstaviť, že si budete pariť nohy v nepohodlných prezuvkách? Skúste sa vcítiť do kože vášho dieťaťa, doprajte jeho nohám pohodlie v kvalitnejších prezuvkách. Pamätajte žiadne lacné papuče z čínskych obchodov!

Tie základné potrebné veci sme vám už zhrnuli. Berte peňaženky, svoje školopovinné dieťa a šup šup na nákupy. Škola sa blíži!

Leave a Comment