Praktické tipy

Veci, ktoré by sme si mohli občas odpustiť

V dnešnej dobe je veľmi ťažké sa ubrániť moderným technológiám a pokroku, ktorý však so sebou neprináša vždy len pozitívne veci. Rozpoznať, čo nám škodí v modernom svete nie je jednoduché. Aj takýto moderný spôsob života môže mať na naše zdravie výrazný vplyv a ani o tom nemusíme vedieť.

Samá hygiena

Zničí 99,9 % baktérií a nečistôt v domácnosti“, od všadiaľ na nás vyskakuje takáto a podobná reklama. Dodržiavanie hygieny a klasického umývania rúk sa vštepuje deťom od malička. Samozrejme, že aj táto vec má svoje opodstatnenie a pravidelná hygiena sa zíde, ale netreba to príliš preháňať. Pri dezinfekcii sa zbavujeme aj tých prospešných mikróbov a prirodzená funkcia pokožky sa potom môže narúšať. Dôkladná hygiena sa hodí viac do verejných priestorov a nemocníc, kde by sa jej dodržiavanie v rámci veľkého priestoru asi hodilo, ale domáce prostredie si zaslúži pri čistení jemnejšie zaobchádzanie.

Príjemná atmosféra

Atmosféru v pravom slova zmysle si vieme navodiť aj vlastným pričinením. Je samozrejmé, že vzduch a vonkajšie prostredie sa nedá len tak jednoducho ovplyvniť, ale doma je to úplne iné. Odvšadiaľ sa na nás hrnú informácie, ako si tento priestor príjemne rozvoňať. Lenže aj tieto osviežovače a rôzne vonné sviečky s prírodou moc spoločného nemajú. Obsiahnutá chémia v nich nám môže podráždiť dýchacie cesty a celkové zdravie. V krajných prípadoch to môže byť aj podráždenie, nervozita a nespavosť. Teda v mnohých prípadoch presne opačný účinok, ktorý si my od týchto produktov sľubujeme.

Ani v príliš vykúrenom priestore nemáme šancu na dostatok energie. Moderné plastové okná môžu niekedy tiež spôsobovať zhoršenú mikrocirkuláciu vzduchu s následným zvýšením vlhkosti a výskytom plesní.

Na týchto príkladoch veľmi dobre vidíme, že sa za každú cenu neoplatí podliehať takémuto spôsobu úplne a nechať si malú rezervu.

Leave a Comment