Praktické tipy

Tipy na raňajky, ktoré vám dodajú energiu

Cítite sa po prebudení ako zbitý pes? Potrebujete nakopnúť do pracovného dňa a neviete ako na to? My vám poradíme! Dáme vám zopár rád, ktoré vás postavia na nohy. Zatočte s únavou a majte energie na rozdávanie!

shutterstock_129031994

Vynechajte pečivo, nahraďte ho čerstvou zeleninou!

Pečivo – počuli ste už mnoho fámov na túto významnú zložku stravy. Vy sa však snažte, aby ste pečivo jedli v čo najmenšom počte a ak by sa vám dalo, mohli by ste ho úplne vynechať. Zhodíte nadbytočné kilogramy a ešte k tomu získate energiu. Pýtate sa ako nahradiť pečivo? Neviete si predstaviť jesť obľúbenú šunku bez pečiva? Nemusíte ju jesť samotnú, skúste si pečivo nahradiť napríklad chutnou zeleninkou. Doprajte si zdravé a farebné raňajky! Snažte sa jesť čo najviac zeleniny namiesto pečiva. Keď však máte chuť na pečivo, snažte sa kupovať tmavé celozrnné pečivo. Poprípade siahnite po špaldovej múke, ktorá je naozaj kvalitná. Uvidíte, že obmedzením bieleho pečiva dostanete viac energie.

Jedzte mliečne výrobky

Máte radi cereálie s mliekom? Skúste tieto zbytočne presladené cereálie nahradiť ovsenými vločkami bez príchute. Mlieko a ovsené vločky v ňom namočené sú vynikajúce raňajky, ktoré vám dodajú energie na celé dopoludnie. Zdravé a výživné!

Na raňajky pite čaj, nie sladké nápoje!

Niektorí z vás obľubujú kávu a sladké vody? Je pravda, že káva je životabudič. Tú nemusíte vôbec nahrádzať, avšak skúste nahradiť sladké vody napríklad dobrým čajom z čerstvých byliniek, poprípade aj usušených. Ak však máte záhradku a pestujete na nej ovocie, skúste si na internete nájsť dobrý recept na pečený čaj. Čaj z ovocia vás postaví na nohy a bude vás na nich držať počas celého dňa. Uvidíte, že nepodľahnete únave! Po vypití čaju vás na dne pohára bude čakať chutné domáce ovocie.

Leave a Comment