Praktické tipy

Nepríjemné bolesti chrbtice

Nepríjemné bolesti chrbtice. Aj vás zastihli? Aj vás trápia? Rozhodnite sa ich raz a navždy zbaviť. Robte všetko preto, aby sa bolesti chrbtice nevrátili. Čo spôsobuje bolesť chrbtice?

Depresia je nebezpečná choroba, preto sa snažte pomôcť tým, na ktorých jej príznaky spozorujete

Nevhodný vankúš

Často vás pobolieva krčná chrbtica? Neviete prísť na koreň toho, prečo vzniká táto bolesť? Môže to byť aj nevhodný vankúš. Ak ho máte vyležaný, mali by ste ho vymeniť za lepší, ktorý vám pomôže zbaviť sa bolesti krčnej chrbtice. Siahajte po špeciálne upravených zdravotných vankúšoch, ktoré sú vyrobené tak, aby vašej krčnej chrbtici neškodili.

Nadmerná hmotnosť

Viete o tom, že aj nadmerná hmotnosť môže byť spúšťačom nepríjemnej bolesti chrbtice? Áno, je to tak. Snažte sa správne stravovať a udržiavať si optimálnu váhu. Vynechajte vysmážané nezdravé jedlá. Aj zlá strava vám môže spôsobiť nepríjemné bolesti chrbtice. Myslite na svoju chrbticu a jedzte len zdravé výživné jedlá z bohatým množstvom minerálov a vitamínov.

Práca v sede

Pracujete v kancelárii? Dlhých osem hodín sedíte za stolom a cítite bolesti? Mali by ste sa počas pracovnej doby natiahnuť. Poprechádzať sa trošku vám nezaškodí. Akonáhle sedíte a nehýbete sa, vaše svalstvo stuhne a začína sa prejavovať aj chrbtica. Ponaťahujte si ruky, krk a aj celý chrbát. Vaše zdravie je predsa najdôležitejšie. Vo voľnom čase si zaobstarajte permanentku na plaváreň. Plávanie dokáže pomôcť boľavej chrbtici.

Nesprávne držanie tela

Už aj malé deti sa začínajú sťažovať na bolesť chrbta. Prečo asi? Pretože majú nesprávne držanie tela. Nielen detičky, ale aj dospelí ľudia. Naučte sa nehrbiť a uvidíte, že bolesť chrbtice vás nenavštívi. Hlava, krk aj hrudník by mali byť v jednej osi.

Leave a Comment