Komerčné články Praktické tipy

Textílie do domácnosti podľa vašich predstáv

Čo robí dom domovom a čo vytvára tú útulnú a príjemnú atmosféru, vďaka ktorej radi trávite čas vo vašom byte alebo dome? Sú to v prvom rade členovia vašej rodiny a následne všetky veci, ktoré vás obklopujú, malé dekorácie, suveníry, ale aj textílie. Jednotlivé prvky tvoria dokonalý celok, tak si dajte na každom z nich záležať.

Textílie na okno

Textílie v domácnosti sú dôležité a pridajú interiéru na jeho štýle. Asi prvou, aká vás napadne, sú záclony alebo závesy, ktoré nielenže dotvoria okolie okien, ale majú aj praktické využitie na každý deň. Pomôžu vám oddeliť sa od vonkajšieho sveta a zvedavých očí cudzích ľudí, no zároveň si závesmi môžete v prípade potreby zatieniť pri silných slnečných lúčoch a večer zase vytvoriť väčšiu tmu a skvalitniť tak spánok.

Na okná si môžete zadovážiť moderné hotové záclony, ktoré siahajú či už do polovice okien, alebo až na zem. Záclony sú však v neustálom kontakte s prachom a nečistotami zo vzduchu, ktoré sa na ne chytajú. Raz za čas ich dajte vyčistiť, a to ideálne do čistiarne, kde dajú vašim záclonám nový nádych prostredníctvom tej najlepšej odbornej starostlivosti. Dajte však pozor na to, aby ste zo záclony odstránili všetky úchytkové štipce, nech sa vám textil nepoškodí.

Nohy v teple

Pri textíliách v domácnosti sa vám určite medzi prvými vybavia koberce. Dnes už nie je tak rozšírené mať koberec na celej ploche každej miestnosti, no nezanevrite na ne úplne. Niekedy stačia kusové koberce, ktoré umiestnite napríklad ku sedačke, posteli alebo do detskej izby. Jednoducho tam, kde prichádzate najviac do kontaktu s chladnejšou podlahou.

V detských izbách je koberec častokrát miestom, kde deti trávia najviac času, keď sa hrajú. Vytvorte im preto teplý a pohodlný kútik, ktorý môžete doplniť vankúšikmi či dekami so vzorom minky, ktoré sú mäkučké a jemné na dotyk.

Kvalitné textílie, vhodne zvolené vzory a zladené dekorácie neraz dotvárajú celkovú atmosféru každého domova. Pri ich výbere dbajte na kvalitu a pohodlie, ktoré vám budú prinášať. Preto nezabúdajte, že aj vhodnými závesmi, záclonami, kobercami či dekami viete vytvoriť u vás doma príjemné a útulné prostredie.

Zdroj obrázku: Photographee.eu / Shutterstock.com

Leave a Comment