Komerčné články Praktické tipy

Drobné vianočné darčeky, ktoré potešia

Váš vianočný nákupný zoznam sa každý rok zázračne predlžuje. Do rodiny pribúdajú manželia, švagriné, deti a všetky ich učiteľky, kamaráti a noví priatelia… Rozširovať okruhy známych je príjemná vec a v rozprávkovom vianočnom období by ste ich najradšej obdarovali úplne všetkých.

Preto sme pre vás pripravili zoznam drobných darčekov, ktoré potešia, aj keď nerozbijú váš účet v banke. Primiešali sme aj zopár drobností, ktoré by vám možno nenapadlo kúpiť, ale pod stromčekom sa ukážu ako tie najpotrebnejšie.

Veď koľkokrát ste nemohli spojazdniť hračku dieťaťu, lebo nikomu nenapadlo kúpiť klasické tužkové batérie? Tento rok si ich určite na zoznam pripíšte, hodia sa aj do masážnych prístrojov či kozmetických pomôcok. A pokračujme s ďalšími…

Bižutéria na mieru

Môžete ju vyrobiť sami, alebo osloviť šikovného handmade tvorcu. Bižutérne kovy nie sú tak drahé, ako zlato či striebro, a napriek tomu vyzerajú elegantne. Stačí, ak do nich vyrazíte iniciály detí, manžela, meno domáceho miláčika, dôležitý dátum alebo krátke výstižné slovo – láska, nádej, pokoj… Čokoľvek, čo človeku prajete. Vynikne ako náhrdelník aj ako náramok.

Drobnosť pre domáceho miláčika

Či už ide o vášho člena rodiny, alebo idete na návštevu k nadšeným psíčkarom, nemali by sme zabúdať ani na chlpatých členov rodiny. Stávkou na istotu sú kvalitné a chrumkavé Primordial granule pre psov.

Sviečka zo sójového alebo včelieho vosku

Sú zdravšie, ako klasické parafínové sviečky. Takýmto darčekom nikdy neurazíte a keďže je spotrebný, nezaťažíte ani domácnosť obdarovaného. Skúste ich vyrobiť sami, napríklad stáčaním voskových medzistienok.

Pleťová maska

Výrobcovia kozmetiky sú v čase Vianoc vynaliezaví a tvoria prekrásne obaly aj na jednoduchých produktoch. Pleťové masky nemusíte kupovať iba pre ženy, rovnako si z nich v dnešnom svete vyberú aj muži.

TIP: Darček pre turistu

Kožený organizér na slúchadlá

K technickému svetu, ktorý nás neustále obklopuje patria aj večne zamotané slúchadlá. Elegantný kožený organizér v tvare pásika s jednoduchým cvokom na konci vám pomôže ich udržať na uzde.

Osobné hrnčeky

Nie je nič ľahšie ako kúpiť desať jednofarebných hrnčekov, jednu fixku na porcelán a vytvoriť na nich osobné motívy. Máte doma milovníčku mačiek? Chcete potešiť učiteľku vášho syna?

Na hrnčeku môžu byť kresby, mená alebo iniciály obdarovaných, či jednoduché geometrické vzory, aké vídate na dizajnérskych kúskoch. Pridajte čajík, kávu alebo horúcu čokoládu a z drobného darčeka sa stane poriadny dar.

Fotografie v akejkoľvek podobe

Vytlačíte ich doslova za pár centov. Je iba na vás, ako sa ich potom rozhodnete ozvláštniť. Z menších fotografií môžete vytvoriť napríklad originálnu ozdobu na stromček. Stačí ich podlepiť filcom. Fotografie však môžete aj zarámovať, alebo z nich za pár eur vytvoriť jednoduchý kalendár.

Plátnová taška

V hobby obchode si ju kúpite za máličko spolu s farbou na textil. Na internete sa môžete inšpirovať stovkami kreatívnych nápadov, vďaka ktorým dokáže modernú nákupnú tašku vytvoriť aj človek, ktorý nemá ani štipku výtvarného talentu. Čím viac kusov vytvoríte, tým lacnejšie vás vyjdú jednotlivé tašky. Nezabudnite ich prežehliť a pred darovaním pekne poskladať a previazať stužkou.

Balíček na výrobu miešaného drinku

Určite ste už zachytili návody na výrobu zmesi na koláčiky alebo na brownies vo fľaši, ktorú môžete darovať. Podobne to robíme s horúcou čokoládou obohatenou o malé cukríky alebo čokoládové lyžičky.

Zábavnou verziou sú kokteily na mieru. Stačí do zaváraninovej fľaše vložiť malú fľašu s alkoholom, limonádu a ovocie na ozdobu alebo papierovú slamku. Všetko spolu vianočne ozdobte a potešte dospelých priateľov netradičnou maličkosťou.

Leave a Comment