Komerčné články Praktické tipy

Nenechávajte peniaze napospas ekonomike, investujte ich!

Korona kríza nám ukázala, ako rýchlo dokáže ekonomika padnúť na kolená, čo rapídne ovplyvní hodnotu peňazí. Ak nechcete prísť o svoje úspory a chcete ich dlhodobo uchovať, mali by ste ich investovať, ideálne do zlata!

Prečo práve zlato? Nuž, táto komodita má množstvo výhod. Tou prvou a hlavnou je skutočnosť, že sa využíva na celom svete už od nepamäti a neustále si drží svoju cenu. Predikcie do budúcna sú jasné – zlato si svoju cenu bude držať aj naďalej a postupne bude len narastať. To je dobrá správa pre každého, kto chce svoje peniaze investovať do zlata aj na dlhšiu dobu. Zlato sa zároveň jednoducho uchováva a dá sa aj ľahko nakúpiť.

Korona kríza však spôsobila menšie problémy pri nákupe zlatých tehiel a zliatkov. Keďže žiadna česká mincovňa investičné zlato vo forme zliatkov a tehiel nevyrába, musí sa dovážať zo Švajčiarska. Počas pandémie korona vírusu však známe firmy Argor-Heraues, PAMP a Valcambi pozastavili svoju produkciu, vďaka čomu je aktuálne na trhu nedostatok zlatých a strieborných tehiel a zliatkov. Keďže cena zlata je priaznivá, dopyt je obrovský a zlata nedostatok, kvôli čomu je potrebné upustiť od klasických tehiel či zliatkov a využiť iné podoby investičného zlata. Medzi najvhodnejšie patria práve zlaté mince.

Rýdze zlato z Viedne

Ak sa rozhodnete svoje peniaze zhodnotiť vo forme zlatých mincí, odporúčame kupovať mince od viedenského výrobcu Wiener Philharmoniker, ktorý je známy v celom svete. Mince razí z čistého 24 karátového zlata najvyššej kvality, vďaka čomu majú výnimočnú investičnú hodnotu. Výhodou je, že zlaté mince sú na rozdiel od zliatkov a tehiel oslobodené od DPH, takže ich kúpite lacnejšie. Zároveň získavate skutočne pekné mince, ktoré si na rozdiel od neestetických zliatkov môžete vystaviť vo svojej zbierke a pochváliť sa nimi napríklad kamarátom.

Tak neváhajte a využite výhodnú možnosť investície do zlata aj vy a ochráňte svoj úspory!

Leave a Comment