Móda a krása Praktické tipy

Nechtové trendy 2023 – aké nechty sú in?

Predošlému roku kraľovali chrómové odtiene nechtov, ktoré nosili všetky celebrity hudobného a hereckého sveta. Do nechtového dizajnu sa dostali pojmy ako čokoládový donut alebo cukrová vata. A na sociálnych sieťach boli in nechty napodobňujúce slávne umelecké diela. Ako to bude tento rok?

Módni experti sa zhodujú v jednom – na svoje si prídu milovníci všetkých štýlov. Trendové budú jemne a nenápadne upravené nechty, nežné farby, výrazné dizajny, nechty inšpirované umením aj trblietavé verzie pre všetky straky.

Metalické ombré

Táto hviezda vyšla v roku 2022, ale nezapadá prachom ani tento rok- áno, toto sú ombré nechty. Pre ombre manikúru je typický svetlý podkladový odtieň, ktorý sa postupne prelína do tmavšieho odtieňa na špičke nechta. Tento rok budú ombré najpopulárnejšie v kombinácii nude základného odtieňa a metalickej špičky, pričom dominovať bude strieborná farba. Vytvoríte si ju doma aj sami, na dosiahnutie plynulého prechodu použite malú špongiu namočenú v tmavšej farbe.

Prirodzený vzhľad nechtov

Žeravý trend tohto roka je návrat k prirodzenosti a jemnej ženskosti. Zhmotnil sa v podobe zdravo vyzerajúcich nechtov, ktoré nevyžadujú veľa starostlivosti. Minimalistická manikúra, ktorá odhaľuje zdravé nechtové lôžko a má dostatočný lesk, je najlepšie udržiavateľná, ak investujete do kompletnej sady na gélové nechty.

Niekoľko jednoduchých krokov zaručí dlhodobo upravené nechty, ktorých základom je priesvitný lak, leštenie a jemne ružové končeky podobné ako pri francúzskej manikúre. Alternatívou je použiť na prirodzené nechty iba vrstvu laku ladiaceho s vašou pokožkou rúk. Tomuto trendu sa hovorí aj „clean girl“, keďže ide o kratšie, pekne upravené, ale zároveň nenápadné nechty. Vyberajte si priehľadné laky, ktoré pri viacerých vrstvách dokážu vytvoriť mliečny efekt.

Nechty inšpirované leskom na pery

Ak ste sa s týmto trendom ešte nestretli, dovoľte nám predstaviť vám úpravu nechtov, ktorú zbožňuje napríklad Hailey Bieber. Kopíruje lesklé a jemné odtiene leskov nanesených na pery bez rúžu. Najdôležitejšou zložkou je extra lesklý topcoat, teda najvrchnejšia vrstva laku.

Z bočných uhlov by mali tieto nechty pripomínať priesvitnú želatínu. Základná farba je polopriesvitná v mliečnych alebo svetloružových odtieňoch. Tento vzhľad pristane stredne dlhým a kratším nechtom, keďže nezakrýva plochu nechtu úplne a do istej miery odhaľujú špičky nechtov.

Odtiene inšpirované prírodou

Odtiene zelenej farby nie sú v manikúre prielomovým objavom. Dominujú tejto oblasti už niekoľko rokov a ani v najbližších mesiacoch to nebude inak. Najmodernejšie sú sofistikované odtiene šalviovej, pistáciovej a farby pripomínajúce stromy v lese. Subtílnejší náznak tohto trendu predstavuje pastelovo zelená francúzska manikúra. Tá pristane aj dlhším aj krátkym nechtom.

Druhým trendovým spôsobom ako nosiť zelenú je vytvoriť postupné zosvetľovanie na nechtoch od najtmavšej na malíčku po najsvetlejšiu na palci, alebo naopak. Takto sa bude zelená manikúra nosiť najmä v lete. Na jeseň sa vyzbrojte khaki zelenou.

Kvetinové motívy

Kvetinky na nechtoch sa budú už stabilne objavovať na svadobnej manikúre, ale v roku 2023 sa dostávajú aj do každodenných dní. Skvelo vyzerajú ako nail art na všetkých prstoch, alebo ako solitér na jenom nechte na ruke. Letu budú dominovať jemné pastelové odtiene, citrónová, orgovánová a broskyňová.

V salónoch, ale aj v prípade domácej manikúry budú najobľúbenejšie motívy sedmokrások a margarétok, teda drobné biele kvietky na zelenom pozadí. V zjednodušenom tvare pôjde len o kolieska bielych bodiek so žltou bodkou v strede. Jemné, ženské a zároveň hravé – očaria aj vás?

Leave a Comment