Praktické tipy Zdravie

Domáce práce, ktoré vám pomôžu schudnúť

Milé ženy, upratovaniu sa venujete snáď každý deň. Jeden deň je treba vyprať veľkú kopu špinavého prádla, umyť dlážky, povysávať celý dom, zato na druhý deň bude o niečo uvoľnenejší. Viete si však predstaviť, že intenzívnym upratovaním chudnete? Zdá sa vám to vari nemožné? Zdá sa vám, že pri týchto nenáročných činnostiach nemôžete schudnúť nejaké tie kalórie? Môžete! A koľko. Chcete vedieť, pri ktorých domácich prácach začnete chudnúť? Nutne to potrebujete, keďže pravidelným prejedaním ste v poslednej dobe nabrali nejaké tie kilá naviac. Kilá, ktoré vám bránia zapnúť nohavice alebo obliecť vaše obľúbené tričko.

Aké domáce práce vám pomôžu schudnúť kilá, ktoré sa na vás v poslednej dobe nalepili?

shutterstock_265426781

 

Vysávanie

Viete o tom, že pravidelným vysávaním precvičujete tricepsy a bicepsy na rukách? Samozrejmosťou je aj precvičovanie brušných svalov, na ktorých sa vám nahromadilo najviac tuku. Preč s ním! Vysávajte dennodenne. Nielen, že budete mať pekne čisto a bez smetí, ale popracujete aj na plochom brušku a vypracovaných rukách. Fantázia! Načo potom platiť veľké sumy za vstupy do fitnesscentra, keď si môžete zacvičiť aj doma s obyčajným vysávačom?

Umývanie podlahy

Pozrite sa na tú fušku! Drhnutie podláh po celom vašom dome vás vie vždy unaviť, avšak aj pri tejto činnosti spálite nejaké tie nezbednice – kalórie! Pozor však na vaše kolená! Pri umývaní podláh dostanú veľkú záťaž aj tie. Najviac si však posilujete hornú a aj spodnú časť tela.

Kosenie trávnika

Kosenie trávnika je namáhavé pre celé telo, najmä pre predlaktia. Po pravidelnom kosení sa vám spevnia ruky. Už ich nebudete mať také mľandravé ako doteraz. Samozrejme svoju záťaž vycítia aj vaše nohy. Predsa len čím väčší pozemok na kosenie, tým väčšia záťaž. Chcete spevniť svoje nohy a ruky? Koste pravidelne trávnik. Nemusíte kupovať žiadne činky ani fitness stroje!

Pozor! Po týchto radách sa zvyšuje riziko toho, že budete chcieť upratovať váš dom hneď a zaraz. Prečo nie? Veď pri tom chudnete!

Leave a Comment