Móda a krása Praktické tipy Zdravie

Cviky, ktoré spevnia váš biceps

Ak ste aktívnym športovcom, alebo len žijete aktívnym športovým životom, určite viete, že je potrebné cvičiť každú jednu časť tela. Ak vynechávate jednu časť tela a cvičíte len vybrané časti tela, výsledky sa nemusia dostaviť, ale hlavne nie je to ani zdraviu prospešné. V tomto článku sa zameriame na cvičenie, ktoré spevnia váš biceps, a to za použitia jednoručky. Avšak znova prízvukujeme, že je potrebné cvičiť rovnomerne všetky časti tela.

Ako jednoručky vyzerajú?

Ak ste už niekedy cvičili s činkami, napríklad benchpress nebude pre vás zložité predstaviť si ako jednoručky vyzerajú. Jednoručky sú vlastne menšie činky, ktoré sú určené do jednej ruky. Teda nedvíhate jednu činku dvoma rukami, ale v jednej, alebo v obidvoch rukách máte menšie činky. Teda zapájate obidve ruky, alebo len jednu ruku podľa cvičenia, ktoré vykonávate. Jednoručky sú rôzne, teda môžu mať rôznu váhu a existuje veľké množstvo cvikov, ktoré s nimi môžete vykonávať. Sú vhodné aj na cvičenie v domácom prostredí.

Na biceps s jednoručkami

Bicepsom nazývame sval na rukách, približne medzi ramenom a lakťom. Biceps cvičia skôr chlapi ako ženy. K tomu, aby ste mali pekne vypracovaný biceps, je potrebné venovať vysokú náležitosť aj vašim ramenám a hrudníku. V tejto časti článku si priblížime pár cvikov, ktoré vám pri zapájaní aj iných cvikoch na už spomínané ramená a hrudník, pomôžu k dobre vypracovanému bicepsu. Prvý cvik, ktorý si priblížime je cvik v stoji, pri ktorom budete striedavo zapájať obidve ruky. Jednoručky si chytíme do rúk a pri vystretom tele dvíhame striedavo obe ruky k ramenám. Pri tomto cviku ohýbate striedavo ruky v lakti. Tento cvik opakujte 8 až 10 krát a to v intervale dvoch až troch sérii. Ďalší cvik k vypracovaným bicepsom bude v sede. Sadnite si s vystretou chrbticou na lavicu, alebo stoličku a opäť dvíhate striedavo obidve ruky k ramenám a ohýbate ich  iba v lakti. Tento cvik môžete vykonávať s rukami a jednoručkami aj naraz, nie len striedavo. Opakujete v intervaloch ako predchádzajúce cvičenie. V prípade, že sa chcete dozvedieť viac o správnom cvičení bicepsu, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://inlive.sk/.

 

Leave a Comment