Praktické tipy Zdravie

Čo dokáže vlasová kúra?

Je jedno, či patríte medzi šťastlivcov s dokonalou hrivou, alebo so svojimi vlasmi celoživotne bojujete. Vlasové kúry sú tu pre každého. Stačí si vybrať tú správnu.

Krásne vlasy sú základom nášho perfektného vzhľadu. Dokážu pritiahnuť pozornosť, a súčasne ju odviesť od našich nedostatkovú napríklad čo sa týka pleti a postavy. Sú skutočnou korunou krásy. Lenže nie vždy to platí. Bojujeme s vypadávaním vlasov, s mastením vlasovej pokožky a vlasov, so suchým vlasmi, s ich krepatením, s lámavosťou končekov aj s mnohými ďalšími neduhmi. Používať kvalitné šampóny a kondicionéry nemusí stačiť. Vlasy a vlasová pokožka potrebujú často svoju dávku keratínu, kolagénu, proteínov, ceramidov či trebárs aminikyselín, aby rýchlo skrásneli.

Veľmi často si vlasy zničíme pôsobením chemických látok

Farbenie vlasov, ale aj ďalšie chemické zásahy do štruktúry vlasov na nich zanechávajú stopy. Vlasy vypadajú už na prvý pohľad zničené, nie sú hebké, chýba im lesk a lámu sa. Čakať, než nám vlasy odrastú, nebude väčšine z nás stačiť. Naviac aj nové vlasy rýchlo degradujú ďalším používaním chémie. Zbaviť sa jej nie je jednoduché, veď 90 % žien si farbí vlasy a často to dnes robia aj muži. Aj pre takto postihnuté vlasy existuje riešenie.

Vlasová kúra dokáže zabrániť padaniu vlasov či podporiť ich rast

Padanie vlasov trápi mužov aj ženy. V oboch prípadoch je možné tento proces spomaliť či ho zastaviť. Rôzne kúry či vlasové toniká dokážu posilňovať vlasové cibuľky, stimulovať ich, zlepšiť prúdenie krvi vo vlasovej pokožke a podporiť rast vlasov.

Podporte vlasy vhodnou kúrou na vlasy

Vlasová kúra dnes v podstate exituje na akýkoľvek problém s vlasmi. Vďaka správnej starostlivosti dokážeme naše vlasy dostať opäť do kondície. Aplikácia vlasových kúr pritom nie je vôbec zložitá. Nemusíte kvôli tomu ku kaderníkom ani za špecialistami. Vhodné je aplikáciu spojiť s jemnou masážou hlavy. Kvalitné kúry na vlasy ponúka Glasskin.eu – e-shop s kvalitnou kórejskou kozmetikou.

Leave a Comment