Praktické tipy Zdravie

Cítite sa ráno pred odchodom do práce zničene? Robte toto a unavene sa cítiť rozhodne nebudete

Pýtať sa, či radi chodievate do práce, nemá ani zmysel. Sem-tam sa nájde niekto, pre ktorého je práca záľubou. Bohužiaľ počet týchto ľudí neustále klesá. Buď je problém medzi zamestnancami, alebo s nadriadeným, čo je v tomto prípade asi ten horší prípad. Ak sa pred odchodom do práce cítite zničene, máte chuť opäť zaľahnúť do postele a vyliezť z nej až o niekoľko hodín, odporúčame vám prečítať si nasledujúce rady, ktoré mnohým pomohli dobiť si energiu a v práci podať taký výkon, ako sa od nich očakával.

Doplnenie tekutín

Hneď, ako si umyjete zuby, okamžite choďte do kuchyne a naberte si plný pohár vody. Telo sa počas noci potí (zbavuje prebytočných škodlivých látok) a preto je dôležité si chýbajúce tekutiny ihneď doplniť. V žiadnom prípade nekonzumujte alkohol. Váš žalúdok, ale aj ostatné orgány by tým utrpeli.

Výživné raňajky

Ak ráno ešte pred odchodom do práce vynechávate raňajky, tak robíte veľmi zle. Viete, že práve absencia raňajok spôsobuje únavu? V prípade, že ráno nemáte veľa času chystať si raňajky, odporúčame vám ešte predtým, ako pôjdete spať, prichystať si výživné raňajky – napríklad smoothie z ovocia alebo zeleniny. V chladničke do rána vydrží a vy tak ušetríte čas, ktorý môžete venovať úprave vizáže pred zrkadlom. Odporúčame vám vyhýbať sa konzumácii veľkého množstva pečiva. Pečivo sa dá nahradiť. Je len na vašej fantázii, aké raňajky si pripravíte.

Ponaťahujte si svaly

Aj keď jednoduché cviky, ale aj také sú dobré na dodanie energie. Rozhýbete svoje stuhnuté svalstvo. Zlepšíte si náladu a najmä – nepriberiete. Tým, že budete pravidelne cvičievať každé ráno, budete si budovať svalovú hmotu a zbavíte sa tak nadbytočných tukov bez toho, aby ste niekoľko hodín strávili v posilňovni.

Žiadne mobily, televízory (maximálne hudba)

Akonáhle si líhate do postele, v žiadnom prípade si nekontrolujte emaily a sociálne siete. Môže to narušiť váš spánkový cyklus. Aj ráno, keď si chystáte raňajky alebo pijete kávu, nezapínajte si do pozadia televízor. Keď tak, odporúčame vám pustiť si skôr hudbu v rádiu. Môže vás príjemne naladiť a cesta do práce vám utečie rýchlejšie.

Leave a Comment