Komerčné články Praktické tipy

Ako sa predzásobiť pred zimou a lockdownom

Prechod z leta do jesene a zimy so sebou nesie trochu trpkú príchuť (a nie kvôli nesprávne uvarenému šípkovému čaju). Všetci, ktorí na vlastnej koži zažili pandémiu, sa už zrejme budú obávať, čo zase príde, aké opatrenia nás čakajú a či na najkrajšie sviatky roka vôbec budeme môcť byť spolu. Ako sa na to predzásobiť? Myslite prakticky, umiernene a hlavne láskavo.

Praktická elektronika

V zimnom období vrcholí skúškové a písomkové obdobie. Študenti budú potrebovať notebooky takmer nonstop. Zamestnanci, ktorým bude umožnené pracovať z domu takisto. Neviem ako u vás, ale v našej rodine sme museli celkom kreatívne riešiť a plánovať, kto kedy potrebuje izbu osamote. Kúpte si preto náhradnú batériu do notebooku. Vďaka nej bude celá rodina fungovať oveľa flexibilnejšie. Batéria vo vašom notebooku už pravdepodobne nevydrží dlhodobé používanie tak, ako keď bola nová… Ale to nie je jediná výhoda.

Elektronika môže zlyhať z mnohých dôvodov, keď však nepomáha klasické, jednoduché riešenie – vypnúť a znova zapnúť – druhým najčastejším problémom je práve nefunkčná batéria. A predchádzať problému je vždy jednoduchšie, ako ho riešiť. Minimálne tak ušetríte čas.

Emocionálna opora trochu inak

Práca sa výrazne skomplikovala, veľa vecí sme si museli odoprieť a dni sa začali podobať jeden na druhý. Ale najviac zo všetkého nám chýbali naši blízki ľudia. Keď hrozí odlúčenosť alebo dokonca úplná samota počas zimy, skúste sa na túto situáciu pozrieť z nového uhla. Kým ostávame pasívni, všetko sa javí byť strašné a neznesiteľné. No hneď, keď si zvolíme aktívny prístup, veci sa pomaly začnú hýbať dopredu.

Naplánujte si, v ktoré dni si budete volať s babičkou a dáte si k tomu čerstvý koláč. Vytvorte si skupinu s priateľmi, v ktorej budete mať každý piatok videohovor. Prekvapte ich mikinami s vlastnou potlačou – či už motivačnou, alebo vtipnou. Fyzická prítomnosť je len jednou z možností, ako si dávame najavo lásku. Takáto mikina im zakaždým pripomenie, že na nich myslíte!

Potraviny aj pre susedov

Fenomén panického nakupovania nikomu nepomôže zlepšiť náladu ani nezaručí pokojnú atmosféru. Existuje veľmi vysoká pravdepodobnosť, že aj počas prísneho zákazu vychádzania bude možné zakúpiť si základné potraviny. V zime však očakávame aj najkrajšie sviatky roka, preto si dopredu zadovážte chutné sladkosti a iné špeciality, ktoré vám pomôžu viac precítiť predvianočnú atmosféru.

Naplno využite svoju mrazničkou a vložte do nej mrazené ovocie a zeleninu, ku ktorým by ste sa pravdepodobne počas lockdownu nedostali. Dlhšie vám vydrží aj sušené ovocie a rôzne druhy orechov. A ak to nestihnete, nerobte si starosti. Mnoho obchodov počas predošlej vlny pandémie možnosť donášky nákupu až k dverám. Teraz si v pohodlí nakúpte to, o čom viete, že to naozaj časom využijete napríklad zubné pasty alebo toaletný papier.

Prvá pomoc

To najdôležitejšie sme si nechali na koniec. V čase núdze nám lekári nemôžu pomôcť tak rýchlo, ako inokedy. Preto si dôkladne skontrolujte domácu lekárničku. Okrem dezinfekcie, obväzov a leukoplastov by v nej nemali chýbať ani bežné lieky. Ak máte chronické ochorenia, kvôli ktorým navštevujete špecializované ambulancie a beriete lieky, teraz je ten správny čas objednať si zásobu na zimné obdobie. Okrem toho by ste sa mali pripraviť na nečakanú nádchu, drobné poranenia, bolesti hlavy, ťažkosti so žalúdkom alebo seknutie v chrbte.

A samozrejme, doma by vám nemala chýbať zásoba rúšok a respirátorov. Plne funkčný teplomer doplňte o náhradné baterky a môžete si zaobstarať aj oximeter merajúci obsah kyslíka v organizme.

Leave a Comment