Komerčné články Móda a krása

Ako často si farbiť vlasy? Toto sú naše odporúčania

Farbenie vlasov je náročný proces, ktorý môžete absolvovať doma alebo u profesionálov v salóne. Ak ste sa aj vy rozhodli pre farbenie vlasov, mali by ste si dať pozor na to, ako často si ich je potrebné farbiť.

V prípade, že si chcete zachovať krásne a zdravé vlasy, farbiť by ste si ich mali s odstupom dvoch až troch mesiacov. Ak by ste si vlasy farbili častejšie, mohlo by ich to výrazne poškodiť. To najmä v prípade, že ide o peroxid. To je pomerne nebezpečná látka, ktorá je však pre farbenie nevyhnutná.

Udržte si farebné vlasy

Ak si myslíte, že vlasy vám bude treba farbiť, častejšie, ste na omyle. V prípade, že si ich budete udržovať v dobrom stave, určite vám nebude potrebné farbiť vlasy častejšie. Používať by ste mali šampón na farbené vlasy, ktorý výsledok farbenia predĺži. Výsledok si však predĺžite napríklad aj vďaka umývaniu vlasov vlažnou vodou. Samozrejme, odporúča sa, aby ste si vlasy neumývali častejšie ako trikrát do týždňa. Proti rozštiepeniu vlasových končekov vám odporúčame používať masku, poprípade hydratačný olejček. Taktiež by ste nemali zabudnúť na pravidelné podstrihnutie. Je to veľmi dôležité, ak chcete, aby vám vlasy rástli, boli oživené a zdravé. Končeky by ste si tak mali skrátiť raz za 6 týždňov.

Používajte prírodné produkty

Chcete si farbiť vlasy, no neviete ako na to? Poradiť sa môžete s odborníkmi, no tiež si prečítať rôzne cenné rady na internete. My vám odporúčame vyhľadať produkty, ktoré budú obsahovať výlučne prírodné látky. To vám zaručí to, že sa vaše vlasy nejakým spôsobom nezničia. Siahajte tak po prírodných a ekologických produktoch. Výborným riešením je aj návšteva obchodu, kde predávajú výlučne produkty na vlasy. Odborníci v tejto oblasti vám určite radi pomôžu.

Ak sa rozhodnete pre farbenie vlasov, informujte sa predtým o všetkých dôležitých záležitostiach.

Leave a Comment