Praktické tipy Zdravie

4 kroky k dokonalej pleti

Mať perfektnú pleť je snom asi každej ženy. Kým niekto sa s dokonalou pleťou narodí iní si k nej musia dopomôcť. Pravdou je, že aj keby vaša pleť bola dokonalá nevydrží vám tak navždy. Vplyv prostredia, vášho životného štýlu, starostlivosti o ňu a ďalších faktorov sa na jej stave podpisuje. Viete čo robiť aby bola vaša pleť  čo najdlhšie dokonalá?

Čistenie

Každé ráno a každý večer si pleť dôkladne očistite. Nepotrebujete na to drahú kozmetiku, stačí ak si zaobstaráte pleťovú vodu vhodnú pre váš typ pleti. Pleť zbavte nečistôt, odumretých kožných buniek a make-upu. V závislosti od typu pleti môžete vybrať produkt, ktorý môže pleť upokojovať, hydratovať, regulovať tvorbu kožného mazu, ….

Ak máte problém s čiernymi bodkami či zapálenými uzlíkmi v pokožke máte problém s akné. Zaobstarajte si kozmetiku určenú práve na boj s akné. Napríklad čistiaci gél Sébium Moussant šetrne aknóznu pleť vyčistí, zbaví ju nadbytočného kožného mazu a zároveň zabráni jej vysušovaniu.

Hydratácia

Vlhkosť je pre pokožku veľmi dôležitá. V mladosti je pleť pružná, hladká, jemná a zdravá vďaka kyseliny hyalurónovej, ktorú si organizmus vyrába sám. Vekom ale jej tvorba klesá a prvé vrásky sa začínajú objavovať už okolo 30 roku života. Už v tomto veku by ste mali pleť hydratovať vhodným prípravkom.

Zaobstarajte si hydratačnú kozmetiku (krémy, séra,…) vhodnú pre váš vek. Kozmetické produkty na hydratáciu pre 20 ročné ženy nie sú vhodné pre ženy po 40 roku života.

Akné, vyrážky, ekzémy

Kým v jednom období života rozmýšľate ako sa zbaviť akné o pár rokov neskôr môžete rozmýšľať ako sa zbaviť ekzémov alebo začervenaní pleti. Aj tu platí pár pravidiel.

  • Akné nevytláčajte. Biele pupáčiky sú plné hnisu a baktérií a vy by ste si ich mohli zatlačiť hlbšie do pokožky. O podkožné akné určite nestojíte.
  • Vyrážky, ekzémy a ďalšie problémy s pokožkou je najlepšie riešiť u lekára. Ten zistí príčinu vzniku problémov a odporučí vám najvhodnejšiu liečbu. Nespoliehajte sa v tomto smere na kozmetické produkty, ktoré by mohli problém ešte zhoršiť.

Ochrana pred slnkom, chladom

Hlavne v letných mesiacoch nezabúdajte na krémy s ochranným faktorom. Nie len že zabránia vysušovaniu pokožky a tvorbe pigmentových škvŕn ale, čo je najdôležitejšie, znížia riziko vzniku rakoviny kože.

Aj chlad má na pleť negatívny vplyv. Mráz, vietor ale aj náhle zmeny teploty pleť dehydratujú a narúšajú jej ochrannú vrstvu. Pomôcť vám s tým môžu krémy, ktoré pleť nie len hydratujú ale aj zabraňujú odparovaniu vody z jej povrchu.

Leave a Comment