Komerčné články Móda a krása

Šaty do práce – aké strihy sa dobre hodia do kancelárie?

Správne vybraná pracovná uniforma nám môže nielen dať istotu, ale tiež pomôcť urobiť pozitívny prvý dojem. Zase nevhodne zvolené oblečenie často vyzerá neprofesionálne a týmto ovplyvňuje našu efektivitu v práci. Jednou z najlepších volieb sú klasické šaty, ktoré vždy vyzerajú módne, žensky a elegantne.

Aké by mali byť šaty do práce?

Výber oblečenia do práce v kancelárii, kde platí prísny dress code, môže byť často celkom výzva. Oblečenie by malo vyzerať seriózne a elegantne a zároveň musí byť dostatočne pohodlné, aby nezasahovalo do našich každodenných, dlhotrvajúcich pracovných povinností.

Pri nákupe šiat do práce by ste mali nepochybne venovať pozornosť modelom, ktoré sa vyznačujú vysokou kvalitou. Je ťažké vybudovať si profesionálny imidž tým, že budete nosiť lacné a zle padnúce oblečenie. Látka by mala byť primerane silná a mäsitá (vďaka čomu nebude priehľadná a nebude zdôrazňovať žiadne nedostatky postavy) a okrem toho nesmie mať tendenciu k pokrčenie. Najlepšie sú samozrejme šaty, ktoré majú klasický nadčasový strih a k tomu sú v tlmených farbách. Perfektné budú také farby ako biela a čierna (a ich kombinácie), tmavomodrá, vínová, hnedá, šedá a béžová.

Najlepšie strihy šiat do práce 

Pre typickú kancelársku prácu budú optimálnou voľbou šaty minidĺžky s krátkym, stredným alebo dlhým rukávom. Modely s tenkými ramienkami je lepšie nechať pre iné príležitosti. Dámy s proporcionálne tvarovanou postavou budú vyzerať skvele v šatách v obálkovom alebo tužkovom strihu. Treba si pamätať, že oblečenie do práce nesmie mať príliš hlboký výstrih, ktorý by na pracovisku mohol vyzerať nevhodne. Pre ženy s postavou typu hruška alebo typu presýpacie hodiny sú vhodné strihy s rozšírenými spodnými časťami, ktoré krásne zdôrazňujú líniu pása a súčasne vyvažujú široké boky. Zase ženy s postavou typu „jablko“ by mali zvoliť šaty o rovnom strihu alebo modely oversize.

Čo nie je vhodné nosiť do práce?

Mnoho žien si myslí, že na to, aby vytvorili imidž špecialistu, sa musia obliekať v mužskom štýle. To samozrejme nie je pravda a nič Vám nebráni zdôrazniť svoju ženskosť aj na pracovisku. Za týmto účelom sú skvelé napríklad rozšírené šaty, ktoré dokonale zdôrazňujú všetky výhody postavy. Zároveň je potrebné si uvedomiť, že štylizácia do kancelárie nemôže byť provokatívna. Hlboké výstrihy, minidĺžka a obväzové štýly tesne priliehajúce k telu sa nebudú hodiť do kancelárie. Mali by ste sa tiež vzdať príliš honosných potlačí, priehľadných materiálov, flitrov a brokátu. V prípade oblečenia do kancelárie platí staré pravidlo: menej je viac.

Pracovné šaty nájdete na https://sk.selfieroom.com/sk_SK/p/Saty-Lucia-bezova-/23279

Leave a Comment