Praktické tipy Zdravie

Ranné rituály, ktoré striktne dodržiavajte

Rána bývajú najhoršie, najmä tie pondelkové. Aby ste ich zvládali bez najmenších problémov, skúste dodržiavať nasledujúce pravidlá.

1. Po prebudení pohár čistej vody

Počas noci sa telo zbavuje tekutín a ráno hneď po prebudení je potrebné tieto tekutiny opäť doplniť. Preto si dajte pol litrový pohár čistej vody z vodovodu. Žiadna káva, ani sladké minerálne vody. Len čistú vodu.

2. Rozhýbanie stuhnutého svalstva

Stačí niekoľko minútová rozcvička a vaše stuhnuté svalstvo bude opäť plné energie. Keby si ráno nezacvičíte, počas práce by vás mohli zaskočiť bolesti, či už v krčnej chrbtici, alebo v krížovej oblasti.

3. Neodmietajte raňajky

Neraňajkujete? A to je chyba! Raňajky sú veľmi dôležité jedlo, preto ich nikdy neodmietajte. Ak chcete mať energiu nielen na celé dopoludnie, vždy za každých okolností si prichystajte výdatné raňajky.

4. Žiadne emaily ani sociálne siete

Nikdy si pred odchodom do práce nekontrolujte emaily. Pokazíte si tak chuť a stratíte energiu. Okrem kontrolovania emailovej schránky sa vyhýbajte aj sociálnym sietiam. Sú to požierače času a namiesto pozerania sa na sociálne siete, môžete si pripraviť chutnú desiatu do práce. Čas sa dá využiť aj plnohodnotnejšie ako pozeraním do mobilu alebo tabletu.

Leave a Comment