Komerčné články Móda a krása Praktické tipy

OBUV PRE CHLAPCOV NA DOMA I VONKU

Výber správnych topánok sa pri deťoch neoplatí nechať na náhodu. Deti rastú, vyvíjajú sa a kvalitná obuv hrá v týchto procesoch dôležitú úlohu. Dnes sme si posvietili na obuv pre chlapcov. Viete vybrať ten správny typ chlapčenských tenisiek? A čo zimná obuv pre chlapcov, ktorej výber je pre mnohých rodičov nočnou morou? Pripravili sme si pre vás krátkeho sprievodcu, ktorý vás prevedie svetom obuvi pre chlapcov a pomôže vám pri lepšej orientácii i výbere. Chlapci rastú rýchlo, a preto má mnoho rodičov tendenciu vyberať chlapčenské tenisky i bežnú obuv aspoň o jedno až dve čísla väčšiu. Nie je to však najšťastnejšie riešenie. Oveľa viac sa dozviete dnes.

Vždy vyberajte obuv pre chlapcov podľa konkrétnej aktivity

Snáď najvyužívanejším typom topánok sú v prípade chlapcov tenisky. Za svoju popularitu vďačia množstve aktivít, do ktorý sa môžu chlapci vďaka nim pustiť. Môžu športovať, skákať, behať a predsa sa udržať v pohodlí. Pri ich výbere odporúčame staviť na model, ktorý sa vyznačuje kvalitnou stielkou – zabezpečíte tak, že noha vášho dieťaťa sa nebude extrémne potiť. Vlhké a teplé prostredie v topánkach je ideálne na rast a množenie baktérií stojacich za kožnými ochoreniami nôh. Preto sa zamerajte i v prípade chlapčenských topánok na pravidelnú dezinfekciu. Detská obuv by mala byť starostlivo vybraná zodpovedným rodičom.

Počas daždivých dní sa zas oplatí staviť na chlapčenské gumáky. Nepremokavá obuv pre chlapcov je skvelá na skákanie do kaluží a užívanie si sychravého počasia bez obáv o zdravie. Pri zimnej obuvi odporúčame predovšetkým spoľahnúť sa na jej nízku hmotnosť. Kvalitné zimné topánky pre chlapcov sa vyznačujú práve ľahkosťou. Veľkosť zvoľte tak, aby topánky sedeli na chodidle dobre. Prípustná je o pol čísla väčšia veľkosť (maximálne o jedno, ak vaše dieťa nosí do zimných topánok hrubé ponožky). Pri voľbe väčších veľkostí môžete riskovať zníženie bezpečnosti. Ak deťom zimné topánky dobre, oveľa horšie sa im v nich kráča a na zľadovatenej ceste to môže predstavovať skutočné nebezpečenstvo.

Bezpečnosť je vždy na prvom mieste

Pri bezpečnosti ešte chvíľu ostaneme. Ak chcete získať istotu, že topánky budú chlapčenskú nohu držať pevne a bude sa vašim malým nezbedníkom v nich dobre kráčať a vystrájať, stavte na topánky na zaväzovanie. Zápasenie so šnúrkami môže byť na chvíľu náročné, ale okrem zlepšenia jemnej motoriky prinášajú šnúrky i lepšiu bezpečnosť. Dokážete ich dobre utiahnuť a poskytnúť tak nohe vítanú stabilitu.

Plátené topánky – áno alebo nie?

V letných mesiacoch neexistuje lepšia voľba ako práve plátené topánky. Sú skvelo priedušné, a tak nehrozí zaparenie detských nôh. Chlapci si tak môžu užiť pocit chladu a sucha. Stavte na ne najmä počas letných suchých dní a nebudete ľutovať. Ak sa akýkoľvek typ obuvi pre chlapcov skombinuje s obľúbenými vzormi, radosť z nosenia je zaručená.

Leave a Comment