Bývanie Praktické tipy

Na aké typy domov sa hodia plechové strešné krytiny?

Strechu môžeme považovať za akúsi korunu na každom dome. Chráni obyvateľov domu pred nepriazňami počasia, priamym slnkom a inými poveternostnými vplyvmi. Pri výstavbe nového domu býva výber strešnej krytiny často dilemou. Na výber je totiž toľko druhov, že vybrať si tú pravú je niekedy naozaj veľkým problémom. Pri rekonštrukcii strechy sa určite nepozerajte iba na cenu, pretože pokiaľ siahnete po tom najlacnejšom, môže sa stať, že o pár rokov ju budete vymieňať opäť. Strešné krytiny sú dnes dostupné v rôznych materiálových i tvarových prevedeniach. Dnes si povieme niečo viac o plechových strešných krytinách. Plechové strešné krytiny majú totiž mnoho výhod oproti iným.

Obľúbenosť plechových strešných krytín často znižujú zbytočné predsudky

Je pravda, že v našich končinách plechové strešné krytiny nie sú veľmi obľúbené, pretože ľudia o nich vedia príliš málo. Kedysi sa tieto krytiny využívali iba na menej významných stavbách, no plechové krytiny prešli rôznymi technologickými premenami a dnes zažívajú svoje znovuzrodenie. Ich najväčšou výhodou je to, že sú extrémne ľahké a tak ich pri rekonštrukcii využívajú najmä majitelia starších domov. Nezaťažujú strechu tak, ako napríklad keramické škridle. Navyše sú cenovo dostupné, nakoľko ich výroba nie je taká náročná ako pri pálených strešných krytinách a iných typoch. Pokiaľ sa rozhodnete pre plechovú strešnú krytinu, máte možnosť vybrať si z naozaj širokej farebnej škály. Strecha tak môže farebne ladiť s fasádou domu.

Plechové strešné krytiny a ich montáž? Maličkosť!

Ak ste si už niekedy čítali o výhodách plechových strešných krytín, určite viete, že montáž tohto typu strechy je naozaj jednoduchá a časovo nenáročná. To je jeden z ďalších dôvodov, pre ktorí ľudia volia plechové strešné krytiny. Montáž je však potrebné vykonať precízne, pretože práve to, ako sú položené jednotlivé časti strechy, má vplyv na životnosť strechy. Okrem toho sa tieto strešné krytiny vyznačujú nulovou nasiakavosťou a výbornou odolnosťou voči dažďu, snehu, slnku a podobne. Plech sa považuje za progresívny materiál, ktorý neustále prechádza technologickými vylepšeniami. Preto odhoďte predsudky a presvedčte sa na vlastnej koži, že plechové strešné krytiny sú najlepšou možnou voľbou pri rekonštrukcii starého domu či stavbe nového.

 

Postavte si dokonalú strechu a rozhodnite sa pre plechové strešné krytiny. Všetky potrebné informácie nájdete na stránke https://krytina.sk/.

 

Leave a Comment