Praktické tipy Zdravie

Je pravda, že pohybom spaľujete kalórie?

Konečne ste sa rozhodli začať stravovať zdravo a radi by ste si dopomohli k úbytku tukov aj zdravým pohybom? Chceli by ste vedieť, ktoré športy sa kamarátia s chudnutím? My vám hravo poradíme. Nechajte si od nás poradiť. Za pár mesiacov budete mať ideálnu postavu. Presne takú, akú ste si vysnívali. Jediné, čo by ste mali ešte urobiť, je začať pravidelnejšie sa venovať nejakému konkrétnemu športu.

shutterstock_222191515

Plávanie

Viete plávať a máte problém s nadbytočnými kilami? Radi by ste sa ich zbavili, lenže viete, že upravená nie je všetko, čo musíte pre to urobiť? Tak skúste začať chodiť na plaváreň. Tam stačí samozrejme cez zimné mesiace. Plavárne bývajú cez leto zatvorené z toho dôvodu, že sú otvorené nekryté bazény na kúpaliskách.

Pýtate sa akú časť tela si spevníte vtedy, keď začnete pravidelne plávať? Spevníte si najmä časť hrudníka, ruky a brucho. Na brucho ste chceli schudnúť? Tak nečakajte, baľte plavky a vyrazte niekde k vode. Slnečné počasie vám k tomu praje, tak nečakajte na nič a vykročte cestou k peknému brušku.

Kolieskové korčule

Vykutrite zo zaprášených krabíc svoje kolieskové korčule a vyrazte cestou k chudnutiu. Viete o tom, že pri hodinovom korčuľovaní na kolieskových korčuliach spálite 600 kalórii? Viete aké sú v tom výhody? Vypracujete si sexy zadok, spevníte si lýtka a stehná a dokonale sa pri tom opálite. Nejeden muž sa bude za vami obzerať.

Chôdza

Aj pri chôdzi chudnete. Nemusíte za ňu vôbec platiť, ako pri návšteve do posilňovne. Chôdza je zadarmo, tak prečo si ňou nespevňovať telo každý deň? Len si dávajte pozor na presilenie nôh a na následnú svalovicu. Nesmiete to nejako moc preháňať, aspoň pre začiatok. Nie, že prejdete 60 km denne a potom budete týždeň ležať na posteli, len preto, že nevládzete! Pri chôdzi je vaše telo v pohybe a hlavne ste na čerstvom vzduchu. To je hlavné pri každom športe!

Leave a Comment