Praktické tipy

Do zahraničia jedine s cestovným poistením. Dôvod?

Ak plánujete vyraziť za hranice našej republiky, mali by ste si do kufra pribaliť ešte cestovné poistenie, hoci plánujete dovolenku len v rámci Európskej únie. Dôvod? Európska kartička zdravotného poistenia je síce doklad, na základe ktorého vás môže lekár ošetriť. Počítajte ale s tým, že aj tak niečo zaplatíte, uhradíte si kompletne všetky lieky a nedostane sa vám také starostlivosti ako s cestovnom poistením.

Cestovné poistenie vám ušetrí veľa starostí, napríklad vyrieši problémy s prípadnou jazykovou bariérou, dostupnosťou lekárskych zariadení a podobne. Spravidla hradí kompletne celé ošetrenie, často aj lieky na predpis.

Čo s cestovným poistením získate?

S európskym zdravotným poistením síce máte nárok na nevyhnutnú a neodkladnú starostlivosť v zmluvných zariadeniach, ale vzťahuje sa to len na verejné zariadenia. Ak sa u vás objavia nejaké zdravotné problémy, budete musieť hľadať verejnú organizáciu zdravotnej starostlivosti, v prípade tej súkromnej si všetko uhradíte sami zo svojho vrecka. S cestovným poistením ale máte nárok aj na ošetrenie v súkromných zdravotníckych zariadeniach a platiť nemusíte ani cent.

Výhody cestovného poistenia

V prvom rade vás nadchne nonstop asistenčná služba, ktorá je vám k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Stačí zavolať na číslo, ktoré máte v zmluve, a bude sa vám venovať pracovník poisťovne. Komunikovať s vami bude navyše v rodnom jazyku, a tým pádom je zariaďovanie rýchlejšie a jednoduchšie.

Cestovné poistenie hradí taktiež spoluúčasť za lekársku starostlivosť a lieky. Rovnako tak získate nárok na úhradu neodkladnej lekárskej starostlivosti ako vo verejných, tak aj súkromných zariadeniach. V neposlednom rade sa z poistenia hradia prípadné náklady na dopravu a ubytovanie sprevádzajúce osoby, transport späť na Slovensko či repatriáciu pozostatkov.

Ak si chcete dojednať cestovné poistenie, obráťte sa na poisťovňu AXA Assistance.

Leave a Comment