Komerčné články

Zvýšte si kvalitu vody bez chémie

Ľudia sa snažia nastúpiť na zelenú vlnu – separujú odpady, kompostujú, kupujú autá s čo najnižšími emisiami, stavajú pasívne domy a začali sa zaujímať aj o úpravu vody. O takú, ktorá pre zvýšenie jej kvality a nezávadnosti, nepoužíva žiadnu chémiu. Veľkým hitom je reverzná osmóza, ktorá čistí vodu bez akejkoľvek chémie, ktorá by mohla ovplyvniť chuť vody alebo organizmus človeka. Aké sú ďalšie nechemické úpravy vody?

screen-marlus

Uhlíkové filtre

Zbaviť vodu rôznych miniatúrnych nečistôt bez použitia akejkoľvek chémie dokáže uhlíkový filter, ktorý zachytáva vďaka jemným uhlíkom fyzické nečistoty ako jemný piesok, hlinu či íl. Dôležité však je, takéto filtre pravidelne meniť. Pretože ak to preženiete s používaním jedného a toho istého, po čase sa vám do vody začnú vyplavovať nečistoty zachytené vo filtri. Preto je dôležité pamätať si na to, že životnosť je neobmedzená.

Kvalita vody v studni

Máte vlastnú studňu? O to viac a dôkladnejšie by ste sa o vodu v nej mali starať. Existuje hneď niekoľko spôsobov, ako sa popasovať s baktériami a nečistotami. V boji proti baktériám vám pomôže UV lampa, ktorú dáte do studne, a tá ich bude zabíjať bez akejkoľvek chémie. Filtrácia vody je dôležitá, aká je tá najúčinnejšia? Na celkové prečistenie vody sa odporúča reverzná osmóza, ktorá sa teší veľkej obľube hlavne v západnej Európe.

Dajte zbohom tvrdej voda

Tvrdá voda okrem toho, že znižuje životnosť spotrebičov, ktoré prichádzajú s ňou do styku – sprchový kút, práčka, umývačka či rýchlovarná kanvica – je zlá aj pre vaše zdravie. Vysušuje vašu pokožku, zhoršuje stav vašej lupienky, ekzémov. Tvrdosť je spôsobená nadmerným obsahom horčíka a vápnika, ktoré môžu za vodný kameň. Najlepšie bude, keď sa jej zbavíte zmäkčovačom vody, ktorý odfiltruje nadbytočný vápnik a horčík, takže zase žiadna chémia.

Leave a Comment