Zdravie

Vzťah mladej generácie a prírody

Myslíte si, že príroda a mladá generácia majú dokonalý vzťah? Myslíte si, že žijú v dokonalej harmónii? Bohužiaľ, deti sa čoraz viac odkláňajú od prírody a žiaľ príroda nemôže preto nič urobiť. Proti kyberpriestoru bojuje veľmi dobre, avšak nevyhráva. Stále je v tesnom závese za internetom. Ako to však zmeniť? Ako docieliť, aby sa mladí ľudia viac zaujímali o krásy prírody a o samotnú prírodu vôbec?

shutterstock_80517172

Vedenie odmalička

Za čias starých mám boli vtedajšie deti vedené k tomu, že príroda je to najkrajšie a musia si ju chrániť. Teraz? Teraz to je ďaleko úplne iné. Teraz sú deti čoraz viac pripútané k počítačom, že nestíhajú ani vnímať, že za oknami sa menia ročné obdobia a utekajú roky života. Čo potom, keď budú staršie a budú chcieť vyraziť do sveta alebo len do okolitej prírody? Nebudú si vedieť založiť ani len ten obyčajný oheň! Preto rodičia, pozorne čítajte! Veďte svoje detičky už odmalička ku vzťahu k prírode. Viete ako sa bude príroda tešiť? Bude nadšená, že k medzi veľkému množstvu zákazníkov pribudnú aj malé deti. Ich malé nôžky budú brázdiť medzi machovými porastami, budú praskať konáriky pod ich drobnými nôžkami. Potom, keď budú staršie sa tam budú rady vracať.

Obmedzenie návštevy kyberpriestoru

Buďte trošku drsnejší. Nebojte sa, neradíme vám, aby ste svoje deti nejako trestali, avšak skúste zamedziť ich tráveniu času v kyberpriestore! Vedzte, že ich ochránite pred nástrahami ako sú kyberšikana! Deti sú mnohokrát práve následkom kyberšikany deprimované. Myslíte si, že budú deprimované aj pri návšteve prekrásnej prírody, ktorú máme na našej rodnej hrudi ? Určite nebudú, spoznajú krásu stromov, krásu zvieratiek, ktoré žijú v okolitých lesoch. Neváhajte a berte ich zo sebou. Keď budú staršie tak sa vám za to aj poďakujú.

Či už ste starší alebo mladší vedzte, že príroda vám dodá tu pozitívnu energiu. Skúste sa jej nadýchnuť. Nikdy nebudete chcieť prestať dýchať, keď bude všade okolo vás!

Leave a Comment