Bývanie Komerčné články Praktické tipy

TOP jarné plachty, ktoré by nemali chýbať ani vo vašej spálni

Jar klope na dvere a s ňou aj teplejšie dni plné slnka. Nočné teploty ale stále dosahujú hodnoty okolo nuly. Preto je dôležité dopriať si spánok v hrejivej, no priedušnej posteľnej bielizni. Viete, ktoré plachty sú na jar najlepšie?

Froté plachty, ktoré nestarnú

Každý materiál má svoje plusy, ale aj mínusy. Je preto vhodné mať na každé ročné obdobie iný typ posteľnej bielizne, aby bol váš spánok vždy na tej najvyššej úrovni.

Froté plachty sú vyrobené z bavlny, vynikajúco odvádzajú tekutiny a sú veľmi jemné na dotyk. Froté by ste nemali prať s avivážou, keďže by mohla znehodnotiť jemnosť tejto tkaniny.

Ak bez údržby, tak jersey plachty

Jedným z najobľúbenejších typov plachiet sú jersey plachty. Dôvodov je viacero, no tým hlavným je ich bezúdržbovosť. Stačí ich len pravidelne vyprať, vysušiť a znovu použiť. Žiadne žehlenie nie je potrebné.

Náš TIP:

Hľadáte univerzálnu plachtu, ktorá padne na väčší aj menší matrac? Kúpte si froté plachtu s napínacou gumou, ktorá sa dokonalo prispôsobí rozmerom vaše postele.

Jersey je známe aj svojou elasticitou, hebkosťou a vysokou priedušnosoťu. Jedinou nevýhodou je nutnosť prania pri 40 °C, aby bola zachovaná jemnosť.

Jarné plachty pre deti – aké sú najlepšie?

Pri menších deťoch odporúčame na jar najmä plachty s dobrými sacími schopnosťami. Opäť musíme spomenúť froté, no do tejto kategórie sa dá zahrnúť aj klasická bavlnaDetské plachty vyrobené z čistej bavlny sú veľmi odolné a dokážu vydržať naozaj dlho.

Jar je veľmi premenlivým obdobím, ktoré kombinuje zimné nočné mrazy s príjemnými dennými teplotami. Výber jarnej plachty by ste preto mali zamerať hlavne na hrejivé, no zároveň priedušné tkaniny. Ideálom ostáva tradičná bavlna spolu so svojimi rozmanitými modifikáciami. Aké plachty používate na jar vy?

Leave a Comment