Komerčné články Móda a krása Praktické tipy

Tipy na zimné pánske bundy v roku 2018

Aké sú aktuálne módne trendy pre pánske zimné bundy? Poďte sa s nami pozrieť na výber zaujímavých modelov, ktoré sa hodia k elegantnému aj športovému outfitu.

Ani vo väčšej zime sa už nemusíte spoliehať len na klasické prešívané bundy, aj keď nový model tohto typu nájdete v našom výbere tiež. Okrem toho sú tu aj iné overené klasiky a parkový strih, ktorý je v pánskej aj dámskej urban móde stále obľúbenejší.

S parkou nič nepokazíte

Parky, teda dlhšie bundy s kapucňou, lemované kožušinou alebo iným materiálom, nie sú doménou ženskej módy. Pánske parky sa tešia obľube a našli si svoje miesto nielen v šatníku hiphoperov, ale aj moderných mestských mužov.

Pri parke si však dajte pozor na to, aký typ postavy máte. Ako to už býva, väčšina konfekčných modelov sedí najlepšie na vysokých a štíhlych postavách, parky sú však dosť špecifické. V prípade, že ste nižšieho vzrastu, aj parka dobre padnúca v ramenách, na hrudi a dĺžkou rukávou môže pôsobiť príliš „over-sized“ a výsledný dojem bude skôr zvláštny, než elegantný. Práve elegancia je výhodou parky, ktorá kombinuje materiály a vzhľad bundy s dĺžkou kratšieho kabáta. Preto ju môžete podľa situácie využiť nielen ako oblečenie do mesta, ale pri vhodnom kombinovaní a konzervatívnejších farbách pod ňou môžete skryť aj formálnejšie oblečenie.

Prešívaným zimným bundám ešte neodzvonilo

Pri výbere vhodného modelu prešívanej bundy sa nemusíte obávať, že budete pôsobiť ako po ceste z retro party, prípadne ako panáčik Michelin. Strih prešívaných búnd sa prispôsobil dobe a teraz výraznejšie kopíruje telo. Stále si však bez ťažkostí oblečiete niekoľko vrstiev.

Myslite však na to, že tento typ búnd vyzerá podstatne športovejšie, než parka. S džínsami sa kombinuje veľmi dobre, no s elegantnejšími nohavicami už môže vyzerať nekonzistentne.

Koženkové zimné bundy

Koženkové a kožené zimné bundy budú vždy pôsobiť mierne rebelantsky. Majú v sebe istú nedbalú elegancie, no zároveň sa hodia aj k športovému oblečeniu. Sú vhodné do miernej zimy. V prípade, že teplota až príliš klesne pod nulu, nezabudnite sa o takúto bundu dostatočne postarať. Materiál koženkových a kožených búnd pracuje, preto by ste ho mali občas impregnovať.

 

Športové aj elegantné pánske bundy

Bundy bežnej dĺžky nájdete v rôznych prevedeniach, strihoch aj farbách. Ak si chcete byť istí, či si vyberáte elegantnejší alebo športovejší model, pozerajte sa na použitý materiál. Najmä kvôli tomu, že elegantný a športový štýl sa často pri nových modeloch prelínajú a niečo, čo by bolo v elegantnej pánskej móde ešte pred rokmi nemysliteľné, je už dnes jej bežnou súčasťou.

Elegancia ide často na úkor funkčnosti, preto nemôžete od elegantnej bundy čakať rovnakú ochranu, ako od bundy funkčnej či športovej. V prípade kabátov tento problém môžete vyriešiť zvrchníkom, pri bundách jednoducho budete musieť zvoliť jeden alebo druhý variant.

https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-bundy_Zimne-bundy-3419.html

 

Leave a Comment